Kanadyjczyk został aresztowany za palenie marihuany godzinę po legalizacji zioła w całej Kanadzie

Facet niezbyt długo nacieszył się pełną legalizacją marihuany w Kanadzie. Ale policjanci mieli dobry powód, by go aresztować.
zioło.jpg

Dokładnie 17 października o północy w Kanadzie weszły przepisy legalizujące rekreacyjne palenie marihuany w całym kraju. I wystarczyła ledwie godzina, by ktoś z tego powodu został aresztowany.

Oddział policji w Winnipeg w prowincji Manitoba złapał o 1 w nocy 18 października zjaranego do nieprzytomności faceta, który tak bardzo świętował dzień legalizacji, że z tego wszystkiego zapomniał się i w takim stanie wsiadł za kółko. Bo wiecie, z ziołem jest dokładnie tak jak z alkoholem. Mimo że teraz oba w Kanadzie są legalne, to zupełnie nielegalne (i niebezpieczne) jest prowadzenie pod ich wpływem auta.  I za takie przewinienie grozi normalna kara.

Facet otrzymał m.in. mandat w wysokości 672 dolarów kanadyjskich (przeszło 1,9 zł). Ale przypuszczamy, że w świetle legalizacji zioła w całej Kanadzie – wcale nie będzie mu szkoda tych pieniędzy.Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com, Facebook Piątek 19.10.2018