Jaramy się! Powstanie sequel „How High”

Kultowy w pewnych kręgach film z raperami Redmanem i Method Manem w rolach głównych po kilkunastu latach oczekiwania wreszcie doczeka się kontynuacji.

Zrzut ekranu 2018-06-27 o 17.45.43.jpg

„How High” (znany również pod średnio fortunnym tytułem „Superzioło”) to prawdziwy fenomen pierwszej dekady XXI wieku. Dużo go łączy z pierwszymi przedstawicielami serii „American Pie” oraz „Straszny film” – nawet nie tyle pod względem klimatu (chociaż głupawe poczucie humoru jest pewnym wspólnym mianownikiem), co sposobu dystrybucji. „How High” był jednym z tych filmów, które krążyły w formie pirackich DivX-ów na nagrywanych w domowych warunkach płytach CD-R.

Redman kilka razy wspominał o potencjalnej kontynuacji „How High”, ale nic z tego nie wynikało. Aż do teraz – serwis Complex poinformował, że prace nad sequelem wreszcie ruszyły. Za scenariusz odpowiadają Artie Johann i Shawn Ries, pracujący wcześniej przy „Family Guyu”. Film ma opowiadać historię „dwóch młodych, ale biznesowo obrotnych jaraczy, którzy udają się w pełną przygód podróż do Atlanty, po to aby odkryć pewien rządowy spisek”. Możemy zatem liczyć na coś podobnego do równie kultowego „Harolda i Kumara”.

Co ciekawe, w tym momencie nie ma pewności, że w głównych rolach zobaczymy Redmana i Method Mana. Pierwszy z nich powiedział kiedyś, że sequel mocno chodzi mu po głowie i ma nadzieję zrealizować go pod skrzydłami Universala, ale jeśli się nie uda, to razem z byłym członkiem Wu-Tang Clanu zrobią własny, „marihuanowy” film.
Jeśli nie zobaczymy ich w „How High 2”, to zapewne usłyszymy w ramach współpracy muzycznej. Obaj raperzy rzekomo pracują nad trzecią odsłoną albumu „Blackout!” – poprzednie dwie ukazały się odpowiednio w 1999 i 2009 roku.
Data premiery sequelu „How High” nie jest obecnie znana.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. youtube Środa 27.06.2018