Jak wybrać hulajnogę elektryczną?

Hulajnogi elektryczne to hit ostatnich kilku lat. Ich wypożyczalnie powstały jako uzupełnienie dla rowerów miejskich, które działają z powodzeniem w wielu dużych miastach Polski.

bcf109328b9e07774ed64378ddca24a4.jpg

Co decyduje o ich rosnącej popularności? Wydaje się, iż łatwość w wypożyczeniu. Wystarczy posiadać aplikację mobilną, aby wypożyczyć i oddać hulajnogę. Co ważne można to zrobić w dowolnym miejscu, bez konieczności szukania stacji jak ma to miejsce w rowerach miejskich. Coraz więcej osób decyduje się też na posiadanie własnej hulajnogi. Jak wybrać hulajnogę elektryczną dla siebie? O tym przeczytasz w poniższym tekście.

Jak działa hulajnoga elektryczna?

Zasada działania hulajnogi elektrycznej jest bardzo prosta. Od tradycyjnej hulajnogi znanej już małym dzieciom różni się tym, iż do jej napędu nie służą jedynie nasze nogi, ale silnik elektryczny zasilany z akumulatora. Hulajnoga pozwala na swobodną jazdę bez zbędnego zmęczenia do czasu wyczerpania baterii. W zależności od jej pojemności na jednym ładowaniu możemy przejechać nawet 10-20 km.

Ile kosztuje hulajnoga elektryczna?

To jedno z częściej zadawanych pytań przy okazji tematu hulajnóg. Nie ma na nie jednej uniwersalnej odpowiedzi. Jej cena zależy od szeregu czynników. Z jednej strony dobra elektryczna hulajnoga pozwala czerpać wiele radości z jazdy, natomiast z drugiej siłą rzeczy trudno oczekiwać wiele od najtańszych modeli na rynku. Pamiętajmy, że hulajnoga elektryczna to środek transportu, dzięki któremu możemy nie korzystać z komunikacji miejskiej przez większą część roku. Jej przeznaczenie jest wszechstronne i w wielu sytuacjach może zastąpić rower. I tak należy na nią patrzeć. Jako na alternatywę dla roweru do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Większość popularnych modeli do użytku miejskiego znajdziemy w przedziale 1000-2000 zł, a więc zbliżonym do cen rowerów. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia jest sklep sportowy Spokey.

O czym należy pamiętać kupując hulajnogę elektryczną?

Przed zakupem hulajnogi elektrycznej warto zadać sobie kilka pytań. Jej zakup to spory wydatek. Warto, aby były to dobrze wydane pieniądze. Każdy z nas ma inne oczekiwania, ale też potrzeby.
- jak często używam hulajnogi i na jakiej nawierzchni będę się przemieszczać?
- jakie odległości planuję pokonywać każdego dnia?

Już te dwa pytania powinny wskazać nam pewien trop. Codzienne dojazdy na uczelnię lub pracy będą o wiele przyjemniejsze, jeśli nasza hulajnoga będzie posiadać szerokie opony. Zapewniają one lepszy komfort jazdy i większą odporność na wszelkie nierówności. Jest to szczególnie ważne, gdy nie możemy liczyć na ścieżki rowerowe.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

- moc silnika, im jest ona większa, tym większa jest prędkość maksymalna hulajnogi.
- możliwość regulacji kierownicy pozwoli korzystać z niej innym osobom, ale jest też świetną opcją dla dzieci i młodzieży, którzy jeszcze rosną.
- sygnał dźwiękowy, odpowiednik dzwonka w rowerze. Niezbędny w trakcie jazdy po miejskiej dżungli.
- antypoślizgowy podest, który w mokre dni zapewnia bezpieczeństwo jazdy,

- oświetlenie,

- możliwość złożenia hulajnogi.

Jak ładować hulajnogę elektryczną?

Ładowanie odbywa na podobnej zasadzie jak w smartfonie. Każda hulajnoga fabrycznie wyposażona jest w ładowarkę. Podłączamy ją zatem do prądu i pilnujmy aż wskaźnik naładowania wskaże 100%. Nie zaleca się pozostawiania hulajnogi podłączonej do prądu po jej pełnym naładowaniu, ponieważ prowadzi to do przegrzania baterii. Producenci zwracają również uwagę na to, iż nie powinniśmy rozładowywać baterii do zera, ponieważ obniża to jej żywotność.

Materiał partnera 


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Sobota 02.10.2021