Jak wrócić do pionu po dłuższej nieobecności w pracy?

Przede wszystkim: nie panikuj.

do pionu.jpg

Nowa praca, powrót do biura czy na uczelnię po urlopie lub wakacjach – to wszystko może wywoływać naprawdę spory stres. I wtedy przerwa, podczas której miałeś szansę naładować akumulatory, całkowicie idzie na marne. Jak bezboleśnie wrócić do codzienności wypełnionej obowiązkami? Wystarczy zastosować się do pięciu prostych zasad.

1. Zrelaksuj się na dzień przed powrotem do pracy

Czyli rób to, co sprawia ci największą frajdę. Może to być popołudniowy seans w kinie, wypad za miasto na rower albo całodzienna sesja gry RPG. Wybór należy do ciebie. Niczego sobie nie narzucaj, nie musisz też tworzyć precyzyjnego planu dnia z godzinowym podziałem wszystkich aktywności. Pamiętaj, że słodkie nieróbstwo, kiedy go potrzebujesz, wcale nie jest zmarnowanym czasem. Wrzuć na luz i – co najważniejsze – nie myśl o następnym dniu. Unikaj też wszelkich kontaktów z szefem czy wykładowcami. Zdążycie się jeszcze sobą nacieszyć.

2. Napisz szefowi, że przyjdziesz trochę później

Kiedy nadszedł w końcu ten bolesny dzień i właśnie z trudem otworzyłeś oczy, postaraj się przytomnie ocenić sytuację. Przygotowanie się do wyjścia na pewno trochę się wydłuży, więc już zawczasu zawiadom o tym wszystkich zainteresowanych. Takiego maila czy SMSa możesz napisać nawet rano w dzień powrotu do pracy czy na uczelnię.

3. Spędź parę chwil w łazience i doprowadź do porządku swój wygląd


Aby ułatwić ci zadanie, nagraliśmy krótki materiał instruktażowy, w którym krok po kroku pokazujemy, jak za pomocą sprytnych urządzeń wymodelować swój zarost tak, aby w pracy czy na uczelni zrobić jak najlepsze wrażenie. Wielofunkcyjny zestaw 9w1 Braun MGK 3080 pozwala na osiągnięcie efektu kilkudniowego zarostu, wystylizowanie krótkiego/długiego zarostu, precyzyjne przycinanie i wyznaczanie konturów, przycinanie włosów w uszach/nosie, strzyżenie włosów oraz pielęgnację ciała. Z kolei golarka Braun Series 3 (3050cc) ProSkin idelanie sprawdzi się podczas golenia wrażliwej skóry. Dzięki zastosowanej technologii naprowadza na ostrze więcej włosów za jednym pociągnięciem, co przyspiesza golenie i minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień. Golarka posiada też wbudowany duży trymer do modelowania wąsów i baków. Co ważne, z obydwu urządzeń możesz korzystać zarówno z użyciem wody, jak i na sucho.

4. Ubierz się stosownie, ale wygodnie

Idealna jest sytuacja, kiedy możesz ubrać się tak, jak lubisz, ale niestety nie wszędzie mamy z tym do czynienia. Studentom przypominamy, że na uczelni warto zachować odrobinę przyzwoitości i nie paradować w plażowych spodenkach, nawet jeżeli wciąż jest ciepło. Natomiast jeżeli w twojej pracy panuje określony dress code, zdecydowanie warto mieć na sobie kilka obowiązkowych elementów, jak na przykład klasyczną koszulę czy dobre buty. Od razu sprawisz wrażenie profesjonalisty, który poważnie podchodzi do swoich obowiązków, nawet jeżeli ledwo ogarniasz tematy w pierwszym dniu pracy. Pamiętaj jednak o zdrowym kompromisie między biurowym dress code a wygodą. W końcu pracownik, który dobrze się czuje, pracuje lepiej. Co ważne: ubranie warto przygotować sobie jeszcze dzień wcześniej. Uprasuj i ułóż lub powieś je tak, żeby się nie pogniotło przez noc.

5. Zacznij myśleć o pracy dopiero kiedy wejdziesz biura

A kiedy wejdziesz, po prostu przywitaj się ze wszystkimi i spokojnie odpal służbowy komputer. Dopiero wtedy otwórz skrzynkę mailową. Zrób głeboki wdech i wydech, po czym weź kartkę i długopis i zacznij sobie układać plan dnia.

Powodzenia!


Dodał(a): Izabela Popko Czwartek 27.09.2018