Jak pokonać lenistwo? Wystarczy minuta dziennie

Jutro to prawdopodobnie najbardziej zapracowany dzień w życiu każdego człowieka. Ale jak pokonać lenistwo i zrobić coś dzisiaj, teraz? Poznaj „zasadę 1 minuty”, która ci to ułatwi.
iStock-177537883.jpg

Kiedy po raz dziesiąty w tym roku masz plan, by zacząć regularnie ćwiczyć, albo od trzech lat nie możesz się zmusić do napisania swojej pracy magisterskiej i za każdym razem powtarzasz sobie, że zrobisz to jutro, w następnym tygodniu albo miesiącu, to mamy dla ciebie ciekawy sposób, jak wygrać ze swoim lenistwem.

Chodzi o japońską technikę o nazwie „Kaizen”, która zakłada, że wszelkie radykalne zmiany w swoim życiu powinno wprowadzać się mądrze i powoli. Czyli jeśli do tej pory twoje życie polegało na jedzeniu pizzy i piciu piwa na kanapie, to raczej kiepskim pomysłem będzie zaczęcie z dnia na dzień biegania maratonów.

Dlatego filozofia Kaizen proponuje, by wprowadzić w życie „zasadę 1 minuty”. Oznacza to po prostu tyle, że zaczynasz wykonywać daną czynność jedynie przez minutę dziennie zawsze o tej samej porze. 60 sekund, nie więcej. Np. 60 sekund biegania, 60 sekund ćwiczenia, 60 sekund pisania magisterki. Cokolwiek, z czym nie możesz sobie dać rady.Zastosowanie tej reguły sprawi, że z jednej strony wyrobisz w sobie konkretny nawyk, a z drugiej ciężar tego nawyku i nowej aktywności cię nie przytłoczy. Poza tym będziesz miał poczucie satysfakcji, że w końcu udało ci się przełamać i rozpocząć coś nowego. Same pozytywy.

To co, zaczynasz od jutra?

Z TĄ DZIEWCZYNĄ CHĘTNIE BYŚ SIĘ POLENIŁ!

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Środa 29.11.2017