"Jack Reacher" w kinach od 11 stycznia!

Film oparty na historii ze świetnej powieści Lee Childa - "One Shot". Zapowiada się świetny kryminał z akcją napędzaną przez samego Toma Cruise`a
jack reacher


Jeden z najbardziej fascynujących bohaterów literackich, były śledczy wojskowy i bohater serii powieści Lee Childa wykonał krok na duży ekran. W filmie „Jack Reacher. Jednym strzałem”, wyreżyserowanym na podstawie własnego scenariusza przez laureata Oskara Christophera McQuarrie  występują – Tom Cruise, Rosamund Pike, Robert Duvall, Richard Jenkins i Werner Herzog.

Pewnego zwyczajnego ranka w przeciętnym miasteczku zostaje zastrzelonych pięć osób. Wszelkie dowody wskazują na jednego człowieka: byłego wojskowego i wyszkolonego snajpera, który szybko zostaje aresztowany. Mimo długich przesłuchań, więzień nie ujawnia niczego oprócz jednego zdania, które pisze w notesie: „Sprowadźcie Jacka Reachera”.

JACK ZNIKĄD
Kim jest Reacher? Jak się okazuje trudno znaleźć odpowiedź, a tym bardziej  udowodnić, że w ogóle istnieje. Co więcej – Jack Reacher (TOM CRUISE) jest już w drodze. Enigmatyczny były żołnierz i śledczy wojskowy woli unikać towarzystwa, ale zna aresztowanego snajpera. Informacje prasowe dotyczące zabójstw zmuszają go do wyjścia z cienia i podzielenia się z władzami swoją wiedzą o więźniu, której jak się okazuje posiada całkiem sporo. Bazując na szokującej historii z przeszłości, Reacher wierzy, że złapano właściwego człowieka. Kiedy przyjeżdża, okazuje się, że oskarżony znajduje się w śpiączce, został bowiem brutalnie pobity podczas transportu, a jego obrońca (ROSAMUND PIKE) ma do niego mnóstwo pytań. Co jej klient ma wspólnego z Reacherem i dlaczego miałby prosić o pomoc człowieka, który jest przekonany o jego winie? Mimo obaw, prawniczka decyduje się spełnić życzenie klienta i zatrudnia Reachera, aby poprowadził śledztwo.

JACK CIĘTA RIPOSTA
Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że policja dokładnie zbadała miejsce zbrodni, to jednak obdarzony ciętym dowcipem, wnikliwy obserwator Reacher odnajduje drobiazgi, które umknęły innym. Im bardziej zagłębia się w sprawę, tym okazuje się ona mniej przejrzysta. Rozpoczyna się niezwykła pogoń za prawdą. Nic nie jest takie, jakim się wydaje, a przyjaciele i rodzina, tak naprawdę mogą okazać się wrogami. Dla  Reachera nie ma szczegółów, które byłyby nieistotne. Chociaż być może jest samotnikiem, który kieruje się własnymi zasadami, z pewnością prowadzi go poczucie sprawiedliwości. Szybko okazuje się, że Reacher musi stawić czoła niespodziewanemu i przebiegłemu wrogowi, który chroni tajemnicy, za którą być może warto zabić. Reacher będzie musiał wykorzystać wszystkie możliwości, aby przechytrzyć przeciwnika, ochronić niewinnych, a także odnaleźć winnego zabójstw.

Dodał(a): gianni Czwartek 10.01.2013