iPhone 6 - przecieki

Jaki będzie iPhone 6 dowiemy się 9 września podczas prezentacji w Cupertino. Póki co zebraliśmy wszystkie przecieki i spekulacje na temat najświeższego produktu Apple.
iphone-6.jpg

iPhone 6 w sprzedaży pojawi się 10 dni po oficjalnej prezentacji, czyli 19 września. Podobno kolejki pod sklepami Apple już się zagęszczają… Jaki zatem będzie najbardziej pożądany i wyczekiwany gadżet świata? Zebraliśmy przecieki z różnych serwisów branżowych oraz prognozy speców od elektroniki, by trochę pofantazjować na temat nowego „jabłka”.

Wszyscy zainteresowani liczą, że tym razem będzie to rzeczywiście nowy iPhone, a nie poprzednia wersja poddana zmianom kosmetycznym.

Najczęściej pojawiające się domysły co do specyfikacji technicznej iPhone`a 6:
- ekran 4,7 cala pokryty szkłem szafirowym lub specjalnie hartowanym o większej przezroczystości,
- wymiary – 66 mm szerokości i 7 mm grubości
- aparat taki sam jak u poprzednika (8 MP), ale z optyczną stabilizacją obrazu i lepszą przesłoną f/1.8 lub rozdzielczość powiększona do 10 MP,
- technologia NFC, czyli bezprzewodowa komunikacja na niewielkie odległości, pozwalająca przesyłanie zdjęć lub dokonanie płatności za pomocą zetknięcia lub zbliżenia telefonu do innego urządzenia,
- system iOS 8 ma być bardziej funkcjonalny i podobny do Androida, mają pojawić się widety ułatwiające korzystanie z powiadomień, ma też być możliwość zainstalowania innej niż fabrycznie klawiatury (np. czegoś pokroju Swype),
- dwurdzeniowy procesor A8 z taktowaniem zegara 2.0 GHz,
- szybsze wi-fi i LTE kategorii 6, co pozwoli na pobieranie danych z prędkością 300 Mb/s,
- bateria 1810mAh,
- bardziej precyzyjny i szybszy czytnik linii papilarnych,
- klawisz zasilania zmieni położenie z górnej krawędzi na boczną, po prawej stronie,
- kształt bardziej zaokrąglony,
- podzespoły do monitorowania zdrowia i aktywności fizycznej,
- orientacyjne ceny najtańszej wersji: 550 funtów, 650 dolarów, 869 dolarów australijskich.Oczywiście Apple nie potwierdza tych informacji, a dane pochodzą z domniemanych przecieków, zatem jaki będzie iPhone 6 okaże się dokładnie 9 września.

Wtedy też ma być zaprezentowany phablet Apple. Na rynku plotek technologicznych dominują dwie nazwy tego produktu: iPhone Air i iPhone 6L. Podobno ma być wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala. Domniemane wymiary to 77 mm szerokości i 6,7 mm grubości. Większego iPhone`a ma zasilać bateria o pojemności 2915 mAh.

Zapisujesz się do kolejki po nowego iPhone`a, czy masz innego smart faworyta?Dodał(a): hajtek Czwartek 04.09.2014