Hotel w forcie na morzu

Wybierz się do Fortu Spitbank u wybrzeży Wielkiej Brytanii, który z wiktoriańskiej wieży obronnej stał się luksusowym hotelem wbitym w dno morskie.
Fort Spitbank


Szukasz ekskluzywnego miejsca na męski wypad, romantyczną wyprawę we dwoje albo na imprezę ostateczną – wesele? Wybierz się do Fortu Spitbank u wybrzeży Wielkiej Brytanii, który z wiktoriańskiej wieży obronnej stał się luksusowym hotelem wbitym w dno morskie.

Położona cztery kilometry od najbliższego portu Gosport warownia morska, w 1982 roku, po 100 latach służby, została uznana za niepotrzebną i wystawiona na sprzedaż. Wieża była miejscem organizacji różnych imprez, gościła również reality show i ekipy filmowe. Od 2010 roku jest wyjątkowym hotelem.

W Forcie Spitbank do dyspozycji gości jest osiem pokoi, trzy bary, restauracja, piwniczka z winami, sauna, gorące jacuzzi na dachu oraz liczne pokoiki, po których hula historia i w których czuć jeszcze proch strzelniczy. Fort od nowości miał 50 pomieszczeń, jednak część jest niedostępna dla gości.

Męski wypad: powitanie szampanem, łowienie ryb, lunch w bocianim gnieździe, zajęcia z palenia cygar, robienia koktajli i smakowania whisky. Po tych atrakcjach możesz zaznać relaksu w wannach z gorącą wodą na szczycie fortu. Do dyspozycji twojej i kumpli będzie również komnata pokerowa, gdzie w klimatycznym półmroku możecie zmierzyć się przy zielonym stole. Jeśli lubisz bardziej aktywną rozrywkę, gospodarze oferują latanie kajtem, kajaki albo morską wyprawę na ryby. Później to, co złowisz możesz wrzucić na grilla lub polegać na hotelowych kucharzach. Nocne piwko na szczycie latarni morskiej wydaje się być idealnym zakończeniem wypadu. Doba hotelowa w pokoju kosztuje ok. 2250 złotych na tygodniu i ok. 3500 złotych w weekendy za dwuosobowy pokój.Jeśli natomiast chcesz zrobić wrażenie na teściach i dobrać się do majątku jej tatusia, musisz najpierw zainwestować w wesele. To wyprawione w Forcie Spitbank będzie cię kosztować od 45 tysięcy złotych wzwyż. Za te pieniądze przejmujesz Fort na 24 godziny. W tym czasie wyprawiasz przyjęcie dla 16 gości, których rozlokujesz w ośmiu pokojach. Obsługa zaserwuje trzy ciepłe posiłki, które zapijesz kieliszkiem szampana i czerwonego wina. Głodomory dopchać się mogą przy szwedzkim stole. Jeśli twoja przyszła małżonka ma dużą rodzinę, za każdego gościa ponad stan musisz szykować ponad 600 złotych. Przekalkuluj więc, czy inwestycja w całość się opłaca.

Budowę Fortu Spitbank oraz dwóch większych Horse Sand Fort i No Man`s Land Fort zleciła Królewska Komisja Obrony w obawie przed rosnącą potęgą cesarza Francuzów – Napoleona III Bonaparte. Pomysł popierał Lord Palmerston – ówczesny premier Wielkiej Brytanii. To właśnie od jego nazwiska nazwano kompleks trzech wspomnianych fortów. Spitbank, który obecnie jest superluksusowym hotelem, powstawał w latach 1861 do 1878.

Fort Spitbank

Dodał(a): gianni Środa 28.08.2013