Hakerzy blokują ISIS

Bitwa między Anonymous a ISIS trwa. Haktywiści zablokowali 5 500 kont sympatyków Państwa Islamskiego na Twitterze, podali listę współpracowników i cąły czas próbują wyrządzić im jeszcze więcej cyfrowych szkód. Islamiści odgrażają się, że też mają informatyków i blokują stronę „anonimowych”
anonymous-isis-blok.jpg

"We report that more than 5500 Twitter account of #ISIS are now #down! #OpParis #Anonymous#ExpectUs." – taki komunikat podali „anonimowi” na jednym ze swoich kont w mediach społecznościowych. Czyli informują, że „zdjęli” 5 500 tysiąca kont zwolenników terrorystów w ramach operacji #OpParis.

To reakcja na oświadczenie ISIS, które stwierdziło, że Anonymous to idioci, odpowiadając na wcześniejsze groźby hakerów. Cybernetyczni wojownicy podali również listę stron, kont na Twitterze, Tumblrze, Facebooku oraz serwerów, które najprawdopodobniej wykorzystywane są do szerzenia przez dżihadystów propagandy. Celem „anonimowych” jest blokada informacyjna wśród członków ugrupowań terrorystycznych oraz o odebranie im platform do zastraszania ludzi, np. poprzez wstawianie filmów z egzekucji lub instrukcji dokonywania zamachów samobójczych.

Jednak w szeregach ISIS nie gromadzą się jedynie muzułmanie z Kałasznikowami czy pasami szahida. Mają też sprawnych informatyków, którzy zablokowali jedną ze stron Anonymous. Jednak Alex Poucher, człowiek wypowiadający się w imieniu aktywistów mówi, że ISIS nie ma takich hakerów jakich zrzeszają oni. Dodaje, że ich przewagą jest siatka hakerów, informatorów i szpiegów, którzy znajdują się bardzo blisko zwolenników Państwa Islamskiego. Według niego, Anonymous mają lepsze narzędzia do walki z terroryzmem online niż którykolwiek rząd na świecie.

Sympatycy i członkowie ISIS przenoszą się do sieci społecznościowych jak Diaspora czy VKontakte lub korzystają z aplikacji szyfrujących przesyłane wiadomości, choć Anonymous inwigilują i blokują terrorystów na każdym polu. Cyfrowym polu.

Czy blokada informacyjna i likwidacja kont oraz serwerów powstrzyma lub wyhamuje działania ISIS? I czy wytypowani przez Anonymous potencjalni terroryści są nimi naprawdę? Trzeba pamiętać, że cyfrowy miecz jest obosieczny.

Dodał(a): Jan Rzeźnik Czwartek 19.11.2015

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)