"Dziewczyny które zabiły Chloe" są dobre

"Dziewczyny które zabiły Chloe" Alex Marwood to książka utytułowana: była nominowana do Internetional Thriller Writer Awards, została nagrodzona Edgar Poe Award, a Stephen King uznał ją za jedną z najlepszych książek roku!
Alex Marwood
Letni poranek 1986 roku. Dwie jedenastolatki spotykają się tego dnia po raz pierwszy w życiu. Wieczorem obie zostają oskarżone o morderstwo. Ponad dwadzieścia lat później, dziennikarka Kirsty Lindsay, pracuje nad reportażem na temat seryjnego mordercy, grasującego w nadmorskim kurorcie. W trakcie zbierania materiałów spotyka przypadkiem sprzątaczkę Amber Gordon.
Kirsty i Amber spotykają się po raz pierwszy od tego strasznego dnia, który odmienił na zawsze ich losy. Są gotowe zrobić wszystko, by nie odkryto ich dawnej tożsamości, nie zrujnowano im życia, by chronić swoje rodziny. Jednak przeszłość postanawia się o nie upomnieć... Kobiety będą musiały zmierzyć się z dawnym koszmarem i dokonać  trudnych wyborów.

O AUTORCE:
Alex Marwood to pseudonim dziennikarki, publikującej w prasie brytyjskiej. Jej pierwsza książka, The Wicked Girls, okrzyknięta została literacką sensacją i w pełni zasłużenie zdobyła prestiżową nagrodę Edgara Allena Poe dla najlepszej powieści w 2014 roku i była nominowana do nagrody Międzynarodowego Stowarzyszenia Autorów Thrillerów w 2013 roku. Alex mieszka w południowym Londynie, pracuję nad swoją trzecią (po The Killer Next Door) powieścią kryminalną.


Dodał(a): CKM.PL/mat. prasowe Niedziela 27.09.2015