W tym roku selfie zabiły więcej ludzi niż rekiny!

Okazuje się, że statystycznie rzecz biorąc, samojebki są bardziej niebezpieczne niż rekiny! W tym roku odnotowano bowiem na świecie więcej śmierci z powodu selfie, niż zabójstw dokonanych przez te groźne drapieżniki!

smierc selfie.jpg

Czy wiecie, że w tym roku na świecie selfie zdążyły już zabić 11 osób? Jak informuje Conde Nast Traveler, dla porównania od ataków rekinów, których nie sprowokowali ludzie, zginęło w tym samym czasie zaledwie 8 osób. Jakby tego było mało, statystykę tę pogorszył ostatni wypadek z Indii. W zeszłym tygodniu 66-letni japoński turysta próbując zrobić sobie fotkę, tak niefortunnie spadł ze schodów słynnego Taj Mahal, że został 12 osobą na czarnej liście...

Dane dotyczące rekinów potwierdza George Burgess - dyrektor International Shark Attack File z siedzibą na Florydzie. Mężczyzna podkreśla jednak, że na 8 śmiertelnych wypadków z udziałem drapieżników, w statystykach powinno być ujętych jedynie 6, ponieważ w jednym z przypadków nurek sam się prosił o zjedzenie przez rekina (zszedł pod wodę z torbą przegrzebków, które zadziałały jak przynęta), a w drugim nie jest nawet pewne, że za śmierć mężczyzny na morzu odpowiedzialny jest akurat rekin.

Wątpliwości nie ma natomiast, co do faktu, że przynajmniej 12 ludzi zginęło w trakcie robienia sobie selfie. Co więcej, Jelena Aleksiejewa - współpracownik rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, powiedziała agencji France-Presse w lipcu, że w samej Rosji doszło już do "dziesiątek zgonów związanych selfie". Nie o wszystkich pisały jednak media.

Oto lista udokumentowanych zgonów:

1. Amerykanka spadła z klifu w RPA, kiedy robiła sobie selfie ze swoim chłopakiem.

2, 3. Dwaj rosyjscy mężczyźni zginęli podczas robienia sobie fotki z granatem ręcznym.

4,5,6. Trzech indyjskich studentów zostało zabitych przez nadjeżdżający pociąg, w trakcie robienia sobie samojebki na torach kolejowych.

7. Rumuński nastolatek został porażony prądem, gdy cykał sobie zdjęcie na szczycie pociągu i dotknął niechcący przewodów wysokiego napięcia.

8. Rosyjski nastolatek również został porażony prądem, kiedy wpadł na przewody elektryczne. Tym razem selfie strzelał sobie w pobliżu torów kolejowych.

9. Rosjanka strzeliła sobie w głowę, próbując sobie zrobić - nomen omen - samojebkę z pistoletem (!).

10. Również nastolatek w Houston w Teksasie śmiertelnie postrzelił się podczas robienia selfie z pistoletem...

11. Kobieta z Moskwy zginęła spadając z mostu, na którym próbowała zrobić sobie zdjęcie.

12. Japoński turysta zmarł po upadku ze schodów, podczas robienia sobie fotki w Taj Mahal.

źródło: huffingtonpost.com


Dodał(a): Bartosz Joda Poniedziałek 28.09.2015