Długopis 3D

Z tym pisakiem możesz narysować sobie figury, napisy i wszystko inne w 3D!
druk 3d

the3doodler.com

Porównania do „Zaczarowanego ołówka” nasuwają się same. Teraz możesz być jak animowany Piotruś, który rysował, co mu wyobraźnia do głowy włożyła, a malunki nabierały materialnej postaci.

3Doodler to „długopis”, którym możesz pisać w powietrzu i kreślić przeróżne formy, a one w tym powietrzu zmaterializują się i zastygną w takiej postaci, jakiej im nadałeś. Wszystko za sprawą „tuszu” w tym magicznym pisaku, za który służy rozgrzany plastik. W momencie wypuszczenia go ze swoistej stalówki, momentalnie zastyga, nieważne czy w poziomie, czy w pionie. Dla eko zapaleńców przygotowano bioplastik robiony z kukurydzy...

Dotychczas jedyną możliwością stworzenia trwałego kształtu wymyślonego przez siebie, np. w programie graficznym, było wydrukowanie go w drukarkach 3D. Wzór w postaci projektu wprowadzało się do urządzenia, a to w zamkniętej komorze układało kolejne warstwy surowca, by stworzyć pożądany przez użytkownika obiekt. Wszystko na zasadzie plug&play, czyli wpinasz do gniazda sieciowego i "rysujesz".

To kolejny projekt, który zostanie zrealizowany dzięki finansowaniu użytkowników Kickstartera. Peter Dilworth i Max Bogue, czyli wynalazcy rewolucyjnego pisaka, oczekiwali 30 tysięcy dolarów na znalezienie odpowiedniej fabryki, testy jakości i uruchomienie masowej produkcji. Cel osiągnęli z olbrzymią nadwyżką – do tej pory na ich konto wpłynęło niespełna pół miliona dolarów. Nadal jednak można wspierać chłopaków i zapisywać się na premierowe egzemplarze 3Doodlera. Wystarczy 75 zielonych, a otrzymasz pisak i dwie torby wkładu. Dorzuć dyszkę na transport do Polski.
Dodał(a): gianni Środa 20.02.2013