Długopis 3D

Z tym pisakiem możesz narysować sobie figury, napisy i wszystko inne w 3D!
druk 3d

the3doodler.com

Porównania do „Zaczarowanego ołówka” nasuwają się same. Teraz możesz być jak animowany Piotruś, który rysował, co mu wyobraźnia do głowy włożyła, a malunki nabierały materialnej postaci.

3Doodler to „długopis”, którym możesz pisać w powietrzu i kreślić przeróżne formy, a one w tym powietrzu zmaterializują się i zastygną w takiej postaci, jakiej im nadałeś. Wszystko za sprawą „tuszu” w tym magicznym pisaku, za który służy rozgrzany plastik. W momencie wypuszczenia go ze swoistej stalówki, momentalnie zastyga, nieważne czy w poziomie, czy w pionie. Dla eko zapaleńców przygotowano bioplastik robiony z kukurydzy...

Dotychczas jedyną możliwością stworzenia trwałego kształtu wymyślonego przez siebie, np. w programie graficznym, było wydrukowanie go w drukarkach 3D. Wzór w postaci projektu wprowadzało się do urządzenia, a to w zamkniętej komorze układało kolejne warstwy surowca, by stworzyć pożądany przez użytkownika obiekt. Wszystko na zasadzie plug&play, czyli wpinasz do gniazda sieciowego i "rysujesz".

To kolejny projekt, który zostanie zrealizowany dzięki finansowaniu użytkowników Kickstartera. Peter Dilworth i Max Bogue, czyli wynalazcy rewolucyjnego pisaka, oczekiwali 30 tysięcy dolarów na znalezienie odpowiedniej fabryki, testy jakości i uruchomienie masowej produkcji. Cel osiągnęli z olbrzymią nadwyżką – do tej pory na ich konto wpłynęło niespełna pół miliona dolarów. Nadal jednak można wspierać chłopaków i zapisywać się na premierowe egzemplarze 3Doodlera. Wystarczy 75 zielonych, a otrzymasz pisak i dwie torby wkładu. Dorzuć dyszkę na transport do Polski.
Dodał(a): gianni Środa 20.02.2013

Komentarze

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Maciej86 (2015-01-10 14:26:09)
Ja już kupiłem nowszą wersję z wyświetlaczem LCD. Super się rysuje. Dzieciaki zajęte na długie godziny;).. i nei siedzą z nosem przy komputerze...Super prezent lda każdego! Zgłoś naruszenie
zurus1990 (2013-03-05 20:22:39)
Zajebiste ! Zgłoś naruszenie
Komentarze (2)