Jedno z was wierci się w nocy? Ten materac załatwi sprawę

Czy materac może być ulubionym gadżetem w sypialni? Tak, jeżeli jeden partner ciągle narzeka na wiercenie się tego drugiego. Piszemy o termoelastycznych materaca, które świetnie amortyzują ruchy.

small iStock-1057126258.jpg

Materace termoelastyczne wykonane z nowoczesnych pianek visco na dobre zagościły w polskich wnętrzach. Z ich innowacyjnych właściwości skorzystają osoby zmagające się z bólami kręgosłupa, a także zdrowi użytkownicy, którzy najzwyczajniej na świecie cenią wysoki komfort wypoczynku. Na przykład Ty i Twoja partnerka.

Co warto wiedzieć o materacach termoelastycznych?

Pianka termoelastyczna (visco) jest najwyższym osiągnięciem technologicznym w kategorii materacy. Opracowana w latach 70. XX wieku przez zespół naukowców NASA jako wyścielenie foteli do amortyzacji wstrząsów, dopiero kilkadziesiąt lat później  w 1992 roku  po raz pierwszy znalazła zastosowanie w konstrukcji materacy. Od tego czasu rynek sypialniany przeszedł dynamiczną rewolucję, a pianka termoelastyczna zastąpiła tani poliuretan.

Pianka ta, w odróżnieniu od standardowych rozwiązań, odkształca się nie tylko pod wpływem siły nacisku, ale także reaguje na temperaturę. Innymi słowy, tkanina ugina się w większym bądź mniejszym stopniu w zależności od fragmentu ciała, który styka się z powierzchnią materaca. Cięższe partie wywierają większy nacisk i generują więcej ciepła, w efekcie czego materac nieco bardziej się zapada, precyzyjnie dopasowując się do naturalnych krzywizn sylwetki. Tak idealnie dostosowanie tkaniny do kształtu kręgosłupa zapewnia optymalne wsparcie na całej długości ciała, od głowy, szyi przez lędźwie, biodra, aż po uda, łydki i stopy. Równomierne rozłożenie nacisku redukuje napór na najbardziej newralgiczne miejsca, dzięki czemu wszystkie tkanki ciała intensywnie się regenerują, a sen jest komfortowy jak nigdy wcześniej. Na rewolucyjnej piance termoelastycznej bazują flagowe modele Hilding  Rumba i Samba. Blaty surowca stały się także doskonałym uzupełnieniem wkładów sprężynowych np. w materacu Hilding Makarena.

Kto skorzysta z właściwości pianki visco?

Pary

Na materacu termoelastycznym zapadamy się niczym na puchatej chmurce. Pianka odkształca się wyłącznie w miejscu nacisku i aktywnie dostosowuje się do zmian pozycji w trakcie snu. W efekcie nie przenosi drgań, a partner, który śpi po drugiej stronie, nie odczuwa falowania wywołanego ruchem drugiej osoby. Dzięki tej właściwości, rozwiązania piankowe dobrze sprawdzają się w podwójnych łóżkach nawet wtedy, gdy partnerzy prowadzą różne tryby życia.

iStock-1059754956.jpg

Materace visco Hilding stanowią także odpowiedź na potrzeby osób, które dzieli dużo kilogramów. Pianka termoelastyczna jest niezwykle plastyczna, dzięki czemu ugina się w odmienny sposób po obu stronach rozwiązania, dopasowując się do dwóch zupełnie różnych sylwetek. 

Osoby, które cierpią na przewlekłe bóle kręgosłupa

Pianka visco buduje najlepsze materace rehabilitacyjne o udowodnionych właściwościach prozdrowotnych. Ich zadaniem jest zapewnienie solidnej podpory dla ciała, a w efekcie odciążenie mięśni, stawów oraz niesienie ulgi w bólach pleców. Ich działanie docenią użytkownicy z problemami układu kostno-mięśniowego, osobom ze schorzeniami i zwyrodnieniami kręgosłupa oraz tym, którzy na co dzień prowadzą niekorzystny dla kondycji pleców, siedzący tryb życia.

Dobry materac ortopedyczny powinien spełniać rygorystyczne kryteria ergonomii. To dlatego modele Hilding Rumba i Samba posiadają wyprofilowaną, 7-strefową powierzchnię. Profesjonalne nacięcia pianki sprawiają, że kręgosłup układa się w zdrowej, anatomicznej pozycji bez względu na to, czy wolisz spać na boku, plecach czy brzuchu. Rozwiązanie, które promuje prawidłową postawę ciała, doskonale sprawdza się nie tylko w procesie rekonwalescencji, ale także w profilaktyce chorób okołokręgosłupowych.

kto-skorzysta-z-wlasciwosci-pianki-visco.jpg


Osoby, które mają problemy z krążeniem

Materac visco tworzy odlew sylwetki, dzięki czemu nie wywiera nacisku na partie ciała szczególnie narażone na napór, np. biodra czy ramiona. W efekcie ułatwia swobodny przepływ krwi i poprawia ukrwienie ciała, zapobiegając drętwieniu kończyn i nocnemu wychłodzeniu organizmu. Właściwość ta jest szczególnie istotna w przypadku osób z niewydolnością krążenia, chorobą niedokrwienną czy wadami zastawek.

Alergicy i astmatycy

Wrażliwi użytkownicy potrzebują czystego podłoża o antyalergicznych właściwościach, by dobrze wysypiać się każdej nocy. W ich sypialni nie bez przyczyny świetnie sprawdzają się materace Hilding wykonane z syntetycznych, obojętnych dla zdrowia surowców, takich jak pianka termoelastyczna. Materiał o otwarto-komórkowej strukturze jest wysoko przewiewny, a regularne odprowadzanie wilgotnego powietrza przez system kanalików wentylacyjnych nie dopuszcza do gromadzenia się pleśni i bakterii w wewnętrznych warstwach rozwiązania.

Wszyscy ci, którzy lubią się po prostu dobrze wyspać

Z właściwości materaca termoelastycznego skorzystają osoby z problemami zdrowotnymi, a także regularni konsumenci, którzy poszukują rozwiązania o wysokim komforcie. Aksamitna tkanina visco otula ciało, przez co użytkownik ma wrażenie delikatnego zapadania się na powietrzni materaca. Uczucie to jest pożądane wśród wielu użytkowników, nie tylko przez osoby zmagające się na co dzień z bólem pleców.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Środa 15.07.2020