Od papierosów po pociski artyleryjskie. CBŚP zlikwidowało fabrykę i arsenał

Trzy osoby, 800 tys. papierosów, ponad 4,5 tony tytoniu, blisko 100 sztuk pocisków artyleryjskich i granatów oraz marihuana. To wynik wspólnej akcji CBŚP, KAS i Słowackiej Służby Celnej.
Projekt bez tytułu (27).png
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu, wspólnie z funkcjonariuszami Biura Kryminalnego Słowackiej Służby Celnej i dolnośląskim Urzędem Celno-Skarbowym ustalili, że na terenie woj. lubuskiego znajduje się nielegalna fabryka papierosów. Mieli zająć się tylko fajkami, a natknęli się na znalezisko, które mogłoby puścić z dymem całą wytwórnię.

W samej fabryce przebywały dwie osoby zajmujące się wyrobem trefnych fajek. Tam zabezpieczono także gotowe papierosy oznaczone znakiem towarowym, krajankę tytoniową, a także maszynę, która była w stanie wyprodukować 25 tys. sztuk na dobę.

Zobacz wideo z akcji:Projekt bez tytułu (28).png

W kolejnej posesji – ku zaskoczeniu funkcjonariuszy – znajdowały się mocniejsze wyroby łatwopalne. Wraz z zatrzymaniem trzeciej osoby odnaleziono blisko 100 sztuk pocisków artyleryjskich, granaty oraz marihuanę.

Służby aktualnie wyjaśniają wszelkie okoliczności sprawy oraz rolę poszczególnych osób. Jedno jest pewne, palenie papierosów szkodzi zdrowiu, ale ich nielegalna produkcja zaszkodzi wolności całej trójki.

Zobacz galerię: 


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. CBŚP Środa 15.07.2020