Diler daje 10% utargu na walkę z pożarami w Australii

Tegoroczne pożary buszu napędziły prawdziwą spiralę dobroczynności, która przybiera zaskakujące formy. Teraz do grona darczyńców dołączyli narkotykowi dilerzy, którzy postanowili podzielić się zarobkiem z Matką Naturą.
iStock-1135299590.jpg

Weekend to najlepszy czas dla handlarzy narkotyków. Wtedy każdy z ich specjalnej listy kontaktów otrzymuje wiadomość ze ofertą dnia. Nie inaczej  było tym razem, z tym że stali klienci jednego z australijskich dilerów dostali dwie wiadomości. Z pierwszej mogli się dowiedzieć, że najlepsza kokaina w mieście znów jest dostępna, a z drugiej, że 10% każdego „paragonu” zostanie przeznaczone na pomoc w walce z pożarami. Zrzut ekranu z wiadomością od czułego na losy planety sprzedawcy z prędkością światła obiegł media społecznościowe.Choć akcja z narkotykami wydaje się absurdalny, to jest niczym w porównaniu z pomysłem polskich celebrytek, które zorganizowały na Instagramie wyzwanie „Shopping for Australia”. Choć założenie było szlachetne, to zabawa bogatych i znudzonych kobiet pokazała jak bardzo nie rozumieją otaczającego ich świata.

Całą akcję zainicjowała tancerka Izabela Janachowska, która wpadła na pomysł, żeby równowartość kwoty wydanej na ostatnie zakupy przeznaczyć na  pomoc w walce z pożarami, a następnie do tego samego wyznaczyć koleżankę. Do zabawy nominowała żonę Radosława Majdana – Małgorzatę Rozenek. Obie kobiety nie wpadły na to, że chwalenie się zakupami i nakłanianie do kolejnych jest najczystszą wersją konsumpcjonizmu, który zaprowadził naszą planetę na skraj klimatycznej katastrofy. Jedyny komentarz, o który pokusiły się wypunktowane gwiazdy był prosty do przewidzenia – ludzie nie zrozumieli ich intencji. 

Problem chyba jednak nie leży w odbiorcach, tylko w sposobie przekazania treści. Bo akcja australijskiego dilera wydaje nam się bardziej fair niż instagramowy lans.


ZOBACZ TAKŻE: TAK WYGLĄDA JAZDA PRZEZ PIEKŁO
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Poniedziałek 13.01.2020