Chcesz czytać, ale nie masz miejsca na kolejne książki? Postaw na czytnik e–book

Większość z was z pewnością kojarzy cytat Umberto Eco "Kto czyta, żyje podwójnie". Oczywiście poza tym zdobywa także ogromne ilości wiedzy. W dobie smartfonów ludzie wolą jednak mieć wszystko w jednym urządzeniu, a stosy książek zajmują dużo miejsca i często są nieporęczne, gdy np. jedziemy komunikacją miejską do pracy i nie mamy ze sobą żadnej torby.
iStock-1027638302.jpg
Rozwiązaniem jest czytnik e-book, gdzie za pomocą kilku przycisków możemy mieć dostęp do tysięcy książek umieszczonych w jednym urządzeniu. Dodatkowo większość dostępnych na rynku sprzętów jest na tyle poręcznych, że można schować je chociażby do kieszeni kurtki. Sprawdziliśmy aktualną ofertę popularnych sprzętów i wybraliśmy dla was kilka czytników.

Amazon Kindle Touch 10
Zrzut ekranu 2020-11-4 o 14.37.25.png
Kindle to bezsprzecznie jedna z najlepszych dostępnych pozycji na rynku. Każde wydanie spotyka się z entuzjastycznym odbiorem ze strony fanów e–booków. 6–calowa przekątna ekranu sprawia, że jest to niewielki i poręczny sprzęt, lecz wyświetlane na nim słowa są duże i wyraźne. Obsługuje większość formatów plików, posiada dotykowy ekran i możliwość podświetlenia wyświetlacza, który z kolei można dostosować do własnych preferencji przez 16–stopniową skalę jasności. Do czytnika wgrany jest także "whispersync", czyli system, który po dotknięciu palcem automatycznie zaznacza moment zakończenia czytania i po ponownym włączeniu sprzętu wyświetla się właśnie w tym miejscu. Czytnik Amazon Kindle Touch 10 kupisz tutaj.

InkBook Prime
Zrzut ekranu 2020-11-4 o 14.36.50.png
Najistotniejszą funkcją tego czytnika jest możliwość dostosowania ekranu do warunków pogodowych. Jeśli na zewnątrz pada, wystarczy tylko kilka kliknięć i ekran staje się ciemniejszy, a font powiększony i pogrubiony. Wtedy, mimo przeszkadzających kropel deszczu, możemy komfortowo czytać tekst. Gdy z kolei martwimy się o to, że słońce będzie się odbijać od czytnika, można wybrać odpowiednią funkcję, by go przyciemnić i zmienić kolor "e-papieru" z białego na szary. InkBook Prime posiada także 8 GB pamięci wewnętrznej i wejście na kartę microSD do 32 GB. Kupisz go w tym miejscu.

PocketBook Touch Lux 5
Zrzut ekranu 2020-11-4 o 14.36.32.png
Czytnik polecany jest szczególnie tym, którzy uwielbiają wieczorne czytanie lektur. Podświetlenie SMARTlight samo dostosowuje jasność ekranu do otoczenia, by czytelnika nie bolały oczy i mógł swobodnie oddawać się wybranej przez siebie książce. Posiada także wysoką rozdzielczość 1024x758 i 212 dpi, dzięki czemu czytanie na PocketBooku to niezwykła przyjemność. Jest to także bardzo lekki sprzęt. Jego waga wynosi zaledwie 155 gramów, także nie odczujesz tego nawet trzymając go w dłoni przez kilka godzin. Ten czytnik możesz sprawdzić tutaj.

Onyx Boox Nova 2
Zrzut ekranu 2020-11-4 o 14.36.13.png
Funkcje tego czytnika wykraczają daleko poza inne, dostępne sprzęty na rynku. Przede wszystkim działa on na Androidzie, dzięki czemu możesz spersonalizować funkcjonalność tego urządzenia i poza samym czytaniem, zapisywać potrzebne rzeczy w zaawansowanym notatniku, a także zainstalować aplikację do słuchania audiobooków. Jest on największy z zestawienia, ale nie umniejsza to jego poręczności dzięki wyjątkowo cienkiemu ekranowi. Ciekawą opcją jest także dedykowany rysik WACOM umożliwiający notowanie nieodbiegające od tradycyjnego pisania. Jeśli będziesz więc czytać jakiś poradnik i zechcesz zapisywać notatki, możesz spokojnie robić to bez marnowania papieru. Wszystko bez problemu zgrasz później na komputer lub tablet. Onyx Boox Nova 2 kupisz tutaj.Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / istockphoto.com Środa 04.11.2020