„Boba Fett” kolejnym filmem z uniwersum „Star Wars” – znamy już reżysera produkcji

Po, nomen omen, solowym filmie z Hanem Solo (w kinach od 25 maja 2018) i zapowiadanej produkcji z Obi-Wanem Kenobim przyszedł czas na kolejnego kultowego bohatera sagi „Gwiezdnych Wojen”.
boba.jpg

Boba Fett to prawdopodobnie najbardziej kultowa i rozpoznawalna postać drugoplanowa z sagi „Gwiezdne Wojny”. Sam lub w towarzystwie ojca – Jango Fetta – pojawiał się bodaj w każdej części dwóch pierwszych trylogii Star Wars. Nic więc dziwnego, że studio LucasFilm postanowiło poświęcić jedno solowe widowisko z rozszerzonego uniwersum właśnie na przybliżenie widzom historii tego płatnego zabójcy.

Plany przygotowania filmu pojawiły się już kilka lat temu, jednak wówczas studio nie mogło dogadać się z reżyserem Joshem Trankiem, który nie do końca „czuł” świat „Gwiezdnych wojen”, wobec czego projekt został zawieszony.

Teraz wyjęto go z powrotem z szafy i wygląda na to, że pomysł ma naprawdę duże szanse na realizację. Wiadomo już bowiem, że za kamerą stanie James Mangold, twórca znakomitego filmu „Logan: Wolverine”. Mangold wraz z Simonem Kinbergiem napisze też scenariusz do produkcji.

I choć na razie to wszystkie informacje na temat filmu z Boba Fettem, to jednak możemy mieć realne nadzieje na to, że tym razem projekt "nie zapadnie w śpiączkę" na kolejne lata. Zwłaszcza że pewnie większość fanów sagi bardzo chętnie wybrałoby się do kina na taką produkcję. Zresztą, tak samo jak na tę o Obi-Wanie Kenobim.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen YouTube Poniedziałek 28.05.2018