Bezpiecznie jak w Polsce

Jeżeli boisz się wyjść wieczorem po flaszkę do nocnego, zachowujesz się bardzo głupio. Czy wiesz, że żyjesz w jednym z absolutnie najbezpieczniejszych miejsc na Ziemi?

2.jpg

Wahasz się, czy tegoroczny urlop spędzić nad polskim Bałtykiem, czy ruszać gdzieś do ciepłych krajów? 

Być może podjęcie decyzji ułatwi ci raport brytyjskiego Biura Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty, wg którego Polska jest jednym z absolutnie najbezpieczniejszych miejsc na całej kuli ziemskiej.

Rządowi eksperci z Wysp przeanalizowali mnóstwo danych, aby wskazać swym obywatelom kraje, w których istnieje największe oraz najmniejsze ryzyko ataku terrorystycznego. 
Zdecydowanie odradzają m. in. popularne kurorty Morza Śródziemnego, zamiast których turysta ceniący swe zdrowie i życie powinien wybrać jedno z miejsc uznanych za zdecydowanie najbezpieczniejsze. 
Do wyboru podróżnicy mają Polskę, Islandię, Japonię, Lichtenstein, Słowenię, Seszele, Maltę, Bahamy, Fidzi lub Kostarykę.

Zaznaczmy, iż brytyjskie MSZ ma kilka gorzkich uwag na temat naszego kraju (ostrzega turystów, iż można tu paść ofiarą kradzieży oraz zetknąć się z rasizmem i ksenofobią), jednak czymże są owe minusy przy niewielkim ryzyku ucierpienia w zamachu terrorystycznym?

Jeżeli wciaż masz dylemat typu „Chałupy, czy Hurgada”, może przekona cię to, iż wg Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, międzynarodowej organizacji ekonomicznej, Polska jest najbezpieczniejszym państwem w Europie oraz drugim na świecie (bezpieczniejsza jest jedynie Japonia).

A może w twoim domu decyzję odnośnie wakacji podejmuje kobieta? Jeśli tam, poinformuj ją, iż francuski dziennik Libération opublikował mapę europejskich państw, dzieląc je na te, w których dochodzi do największej i najmniejszej ilości aktów przemocy wobec pań.

Na czarną listę trafiły tutaj Francja, Dania, Finlandia, Holandia, Łotwa i Wielka Brytania. Natomiast gdzie panie mogą czuć się najbezpieczniej? W Polsce, Chorwacji, Słowenii, Austrii oraz Hiszpanii.
Dodał(a): Wtorek 19.07.2016