Barber to nie tylko golibroda

Jakie atrakcje czekają na ciebie w barber shopie?

barber shop

Czasy, w których mężczyźni nie interesowali się modą czy pielęgnacją, zdecydowanie już minęły. Obecnie mówimy o trendach w męskich stylizacjach oraz o produktach i zabiegach medycyny estetycznej, które przeznaczone są specjalnie dla panów.

Jedną z nowości, która zdominowała męski świat, jest barber-shop. To miejsce, w którym mężczyźni czują się swobodnie i pewnie, a pielęgnację włosów, brody czy wąsów powierzają specjalistom. Warto zaznaczyć, że barber shop spełnia również inne oczekiwania. Ciekawe rozmowy przy piwie, wspólne granie w planszówki, pozwalają klientom na nawiązywanie nowych znajomości i dobrą zabawę.

Barber, czyli współczesny golibroda

Pomysł na stworzenie przestrzeni przeznaczonej specjalnie dla mężczyzn, w której będą oferowane usługi związane z pielęgnacją i strzyżeniem, nie jest nowy. Mówi się, że barber-shop to po prostu współczesny golibroda, który dostosował się do panujących realiów. Pojawił się nagle i całkiem niedawno, ponieważ przez długi czas mężczyźni nie przywiązywali wagi do stylizacji. Obecnie tendencja jest odwrotna — mężczyźni dbają o włosy i brodę, dlatego szukają porad i usług oferowanych przez profesjonalistów. Popularność barberów wiąże się też z modą na styl "drwala" - mężczyzny zadbanego, o idealnie przystrzyżonej brodzie i krótkich włosach, obok którego żadna kobieta nie przejdzie obojętnie.

Strzyżenie - podstawa zadbanego mężczyzny

Strzyżenie nie jest już niczym nadzwyczajnym - powoli staje się wręcz obowiązkowym elementem męskiej pielęgnacji. Choć podcięcie męskich włosów czy skrócenie brody może wydawać się proste, w rzeczywistości wymaga sporych umiejętności. Barber wykorzystuje do swojej pracy zarówno zwyczajne maszynki do włosów, jak i brzytwy czy nożyce. Sam dobiera odpowiednie narzędzie do przycinania, w zależności od oczekiwanych efektów. Zajmuje się włosami, brodą i wąsami. Jeśli jest potrzeba, oferuje także koloryzację. Jednym z popularnych zabiegów jest subtelna koloryzacja, pozwalająca pozbyć się siwizny. Dodatkowo pracownicy salonu aplikują odpowiednie kosmetyki, które często można zakupić także do samodzielnego stosowania w domu. Wizyta u barbera to niewątpliwie idealne rozwiązanie dla zabieganych osób, które wolą załatwić wszystko w jednym miejscu. Co do samego salonu, pozostałe rzeczy takie jak fotele, gabloty i gadżety również wymyślone zostały specjalnie dla tego typu miejsc. Dzięki temu barber-shop wygląda nieco inaczej niż tradycyjny salon fryzjerski.

Fryzjer to nie wszystko

Czym różni się w takim razie wspomniany barber od męskiego fryzjera? Przede wszystkim stawia sobie zupełnie inne zadania. Nie chodzi tylko o oferowane usługi, ale o stworzenie odpowiedniego klimatu i relacji z klientem. W wielu barber-shopach stawia się na charakterystyczny styl czy odpowiednią muzykę. Wszystko musi być spójne i chwytliwe. Nastrój powinien być swobodny i klasyczny, ale również podkreślać profesjonalne podejście personelu. Dla przykładu, w jednym z polskich salonów panuje zdecydowanie rockowy klimat, który przyciąga mężczyzn lubiących taki właśnie styl. Z kolei w innym postawiono na jazz i blues, który również ma swoich fanów. Przed wizytą warto się rozeznać, co oferuje nam konkretne studio i gdzie się znajduje. Można to zrobić na przykład dzięki aplikacji moment.pl, która umożliwia wyszukanie okolicznych barber-shopów, zawiera przydatne informacje na ich temat (np. usług czy atmosfery), a ponadto pozwala szybko i wygodnie umówić się na wizytę. Co ciekawe, podczas rezerwacji, oprócz dogodnego terminu, można samodzielnie wybrać także specjalistę, który ma zrealizować usługę. Później pozostaje już tylko udać się w wybrane miejsce i cieszyć modnym wizerunkiem.

Pielęgnacja i rozrywka

Barber-shop pozwala nie tylko na skorzystanie z usług związanych z pielęgnacją włosów, brody czy wąsów, ale również zapewnia ciekawą rozrywkę. Miejsce to ma za zadanie kreować spotkania towarzyskie, a także przyciągać różnymi atrakcjami. Mogą to być gry planszowe, komputerowe, a także wspólne rozmowy. Poza muzyką czy innymi rozwiązaniami, niektórzy barberzy serwują trunki, na przykład rum czy whisky. Nie brakuje również tradycyjnych napojów, jak kawa czy herbata. Wszystko zależy od tego, do jakiego salonu trafimy.

Nowe podejście do męskiej pielęgnacji sprawiło, że mężczyźni mają większą ochotę na dbanie o siebie. Mogą nie tylko korzystniej wyglądać, ale również odnaleźć własną przestrzeń - i właśnie na tym opiera się tajemnica rosnącej popularności barber-shopów.


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 19.10.2018