Audiofilska cisza

Chcesz odciąć się od odgłosów otoczenia w stylowy sposób? Postaw na słuchawki Harman Kardon NC z aktywną redukcją szumów
słuchawki harman/kardonPierwsze wrażenie

Minimalistyczny dizajn z subtelną nutą retro oraz jakość wykonania produktu amerykańskiej firmy Harman/Kardon robią wielkie wrażenie. Wszystkie elementy w szarym kolorze to nie pomalowany plastik, lecz piaskowany metal. Przewód o długości 1,4 m jest naprawdę solidny, co pozwala wierzyć, że długo przetrwa mobilne zastosowanie słuchawek. A takie producent jak najbardziej przewiduje – pudełko zawiera również przejściówkę umożliwiającą podpinanie sprzętu pod systemy rozrywki w samolotach.

Jakość dźwięku

„Napędem” są przetworniki o średnicy 40 mm zapewniające pasmo przenoszenia 16 Hz – 20 kHz. Efekt? Świetna dynamika oraz selektywność dźwięku! Uwaga: fetyszyści bardzo mocno przerysowanych „dołów” będą narzekać na przeciętne basy. Dla nas brzmią one idealnie – słychać, że słuchawki zaprojektowano pod kątem oczekiwań wyrobionych audiofilów, a nie gimnazjalistów, dla których ekstremalne basy to jest wszystko, co liczy się w jakości dźwięku.

Co z hałasem?
System redukcji szumów (w tzw. zamkniętej pętli) oparto na dwóch mikrofonach analizujących dźwięki na zewnątrz i wewnątrz słuchawek. Skomplikowane? Dla użytkownika liczy się tylko to, że całość działa jak należy i skutecznie odcina od niechcianych odgłosów otoczenia. Źródłem zasilania systemu są wbudowane akumulatory, ładowane przez kabel USB. Jeśli energia się skończy, sprzęt wciąż działa w trybie pasywnym, czyli jak zwykłe słuchawki.

Komfort użytkowania
Dopasowanie do gabarytów głowy rozwiązano nietypowo – brak tu standardowej regulacji, zamiast tego w pudełku znajdziesz wymienne pałąki w dwóch rozmiarach. Czy w tym szaleństwie jest metoda? Na upartego moglibyśmy ponarzekać, że znamy odrobinę wygodniejsze słuchawki, lecz uczciwie przyznajemy, że nawet dłuższe korzystanie z tego modelu nie przyprawia o ból głowy. Minus dajemy jedynie za niewielki i niewygodny w użytkowaniu włącznik redukcji szumów (NC).

ZDANIEM CKM

Najlepiej wyglądające słuchawki na rynku (otoczenie zachwyci się twoim gustem), które oferują niesamowitą jakość dźwięku i skuteczną redukcję szumów (hałas zachwyconego otoczenia nie będzie ci przeszkadzał). Cena tych rozkoszy to 1299 zł. Jeżeli tylko cię stać, nie zastanawiaj się długo.


Dodał(a): CKM Czwartek 13.06.2013