Alkohol z węgla

Chińczycy wytwarzają alkohol z węgla. Aby zaspokoić potrzeby mieszkańców, otworzono placówkę, w której z surowca otrzymywany jest czysty etanol.
gl.jpg

W SKRÓCIE:

W Chinach powstała placówka, w której z węgla będzie można otrzymać nawet 100 000 ton alkoholu etylowego rocznie. Nowa linia produkcyjna ma pomóc zaspokajać potrzeby przemysłowe i energetyczne kraju. Do 2020 roku planuje się otworzenie drugiej takiej fabryki.

PEŁNA WERSJA:
Co prawda nie angażujemy się w życie polityczne naszego kraju, a tym bardziej gospodarcze. Znaleźliśmy jednak sposób, aby uratować polskie kopalnie i zwiększyć zatrudnienie górników. Wystarczy wzorem Chin uruchomić linię produkcyjna, dzięki której możliwe będzie otrzymanie z węgla nawet 100 000 ton czystego alkoholu etylowego rocznie.

W mieście Xingping w styczniu 2017 roku otworzono pierwszą na świecie placówkę, w której węgiel przerabiany jest na alkohol. W Chinach produkuje się siedem milionów ton etanolu rocznie, ale to nie zaspokaja potrzeb przemysłowych i energetycznych kraju. Związek chemiczny wykorzystuje się między innymi do wytwarzania tworzyw sztucznych.
weg.jpg
Prócz uruchomionej linii, do 2020 roku planowane jest stworzenie również drugiej działającej na takich samych zasadach. Ma to zwiększyć produkcję etanolu o milion ton. Chińczycy stwierdzili, że dotychczasowe wytwarzanie alkoholu to zwykłe marnotrawstwo żywności. Dzięki nowym placówkom więcej jedzenia będzie trafiać do mieszkańców.  

W planie Chin widzimy same plusy. Dlatego zachęcamy nasz rząd, aby wziął z nich przykład. Tyle alkoholu w Polsce na pewno się nie zmarnuje, a jeśli będziemy mieć problem ze spożyciem całego, zawsze można nadwyżkę oddać Rosji.
Dodał(a): Paweł Zieleń Wtorek 28.03.2017