Polska gra strategiczna o... wodociągach Grudziądza

Są podziemia narkobiznesów, światy podwodne i międzygalaktyczne wojny cywilizacji. Czemu więc nie średniowieczny Grudziądz albo ewangelicki cmentarz na Warmii i Mazurach? Sprawdź gry komputerowe inspirowane polską historią.

eke0cm.png


W dużym skrócie wygląda to tak: głębokie wieki średnie, XIII wiek, a ty znajdujesz się w Grudziądzu. Chcąc nie chcąc, twoja mokra robota to zarządzanie siecią wodociągów. Dobrze, że w ogóle masz pracę i mieszkasz w mieście, a nie odrabiasz w polu pańszczyznę u jakiegoś wąsacza. Ale nie ma łatwo, bo Grudziądz położony jest na skarpie, więc mieszkańcy mają problemy z dostępem do kranówki.

Twoim zadaniem będzie więc zorganizowanie systemu doprowadzania wody. Rzuć strzelanki, Cyberpunka i FIFĘ. Wybierz najlepszą strategię na rozbudowę sieci kanalizacyjnej średniowiecznego Grudziądza. Rozwijaj przy tym technologię wodociągów, studni, kunsztów wodnych i zatrudniaj nosiwodów.„Waterworks!” to internetowa gra strategiczna 2D dostępna on-line. Powstała na podstawie wyników badań historyczno-archeologicznych prowadzonych przez dr Wacława Kulczykowskiego z Uniwersytetu Gdańskiego. Są cztery stopnie trudności, a całość dopełnia średniowieczna muzyka skomponowana przez Christphera Carlone’a. „Nie jest potrzebna żadna wiedza historyczna, aby grać” – zaznacza dr. Kulczykowski.

Deweloperem gry jest Mateusz „scriptwelder” Sokalczszuk i nie jest to jego pierwsza współpraca z dr Kulczykowskim. Panowie popularyzowali już Polskę i polską naukę kilka lat wcześniej za pomocą gier komputerowych. W 2015 roku stworzyli grę „Excavate!”, w której gracz wciela się w szefa zespołu, prowadzącego wykopaliska archeologiczne na zlecenie uniwersytetu. Akcja ma miejsce na cmentarzu ewangelickim w miejscowości Nowe Monasterzysko (warmińsko-mazurskie). Gra miała milion odsłon.Zagraj też: Zostań prezydentem. Podpisz wszystkie ustawy w darmowym symulatorze

Zagraj też: Polska bijatyka w stylu Sienkiewicza. Oto Hellish Quart

Zobacz galerię gorącej cosplayerki:Dodał(a): Marek Matyjanka / scriptwelder.itch.io/waterworks Środa 29.07.2020