Polska bijatyka w stylu Sienkiewicza. Oto Hellish Quart

W przygotowaniu jest produkcja gry komputerowej zainspirowanej epoką potopu szwedzkiego. Mortal Kombat w wykonaniu Kozaków i polskiej szlachty. Wirtualna bijatyka ma być bardzo realistyczna.
ss_86ac6a284696889c2ccd88ff2809db6c83b465dd.1920x1080.jpg


Polskie, jednoosobowe studio Kubold już niedługo wypuści na rynek grę typu 3D fighter w stylu XVII-wiecznego pojedynku. Starcia prowadzić będziemy z widokiem z bocznej perspektywy, więc wyglądać będą tak, jak przyzwyczaiły nas do tego inne gry tego typu jak Mortal Kombat czy Tekken.


Tłem tematycznym do Hellish Quart będzie okres wojen doby Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Wcielić będziemy mogli się zatem w bohaterów tamtej epoki. Między innymi w zaporoskich Kozaków, polską husarię, tureckich janczarów. Zamiast ciosów i magicznych mocy pojawią się wiernie odwzorowane rapiery, pałasze, miecze i puginały. Zamiast fantastycznych strojów, walczący będą ubrani w kontusze, lniane koszule czy peleryny.Gra zapowiada się bardzo obiecująco. Przy produkcji brali udział zawodowi szermierze, którzy dzięki technologii 3D zeskanowali zostali prosto do wirtualnego świata. Dzięki temu postacie mają poruszać się w naturalny sposób. 

Mechanika i fizyka ma wiernie odzwierciedlać pojedynki tamtych czasów, więc znaczenie będzie miała waga i gabaryt broni.

W Hellish Quart nie będzie klasycznego "paska ze zdrowiem". O wygranej w pojedynku może czasem zadecydować jedno pchnięcie lub obcięcie ręki przeciwnikowi. Realizm w tym przypadku może przełożyć się również na brutalność. 
"Żeby wygrać, musisz mieć dobre wyczucie czasu, ruchu, miary i prędkości. Tak jak w prawdziwym świecie." - czytamy na stronie studia.

Liczymy na to, że zamiast "Fatality", przegrany wydusi z siebie słynne "kończ waść, wstydu oszczędź".

Zobacz też: Watch Dogs 2 dla każdego. Producent rozdaje grę za darmo 
Dodał(a): Marek Matyjanka Wtorek 21.07.2020