Jak grać lepiej w CS:GO? Najlepsze mapy treningowe

W celu umożliwienia graczom trenowania swoich umiejętności powstało sporo tzw. map treningowych, na których można szlifować wybrane aspekty rozgrywki w CS:GO.

small jak-grac-lepiej-w-csgo-skinwallet.jpg


Każdy gracz, jeśli ma w sobie odrobinę wytrwałości, chce nieprzerwanie rozwijać swoje umiejętności podczas rozgrywki w tak kompetytywną grę jak CS:GO. Aspektów technicznych każdego meczu jest bardzo wiele – celność, refleks, odrzut czy nawet wybrany w opcjach gry celownik. Sprawdźmy, które mapy treningowe są najlepsze i najpopularniejsze.

Mapy treningowe CSGO

Wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów treningu. Pierwszy, najbardziej oczywisty i najpopularniejszy z nich to tradycyjny aim training, czyli ćwiczenie celności. W zależności od wybranej mapy może on obejmować strzelanie do botów, a także do „punktów” jak na strzelnicy (np. na mapie training_aim_csgo2). Z praktycznego punktu widzenia jest to najistotniejszy rodzaj rozwijania swoich umiejętności, ponieważ de facto determinuje on większość przebiegu gry. Większość, ale nie całość.

Treningowe mapy CS:GO pozwalają również na trenowanie aspektów takich jak prefire (przewidywanie aktualnej pozycji ewentualnego przeciwnika mimo braku jego widoczności), reflex (czego tłumaczyć raczej nie trzeba), recoil (radzenie sobie z odrzutem danego rodzaju broni oraz próby jego korekty w czasie rzeczywistym), a także grenade training. Jak wiadomo, jeden dobrze rzucony smoke może odwrócić bieg całego meczu do góry nogami.

Ostatnim, choć nieco mniej istotnym aspektem treningowym jest crosshair training, czyli testowanie przydatności ustawionego w opcjach gry celownika. Choć mogłoby się wydawać, że kwestia ta nie ma żadnego znaczenia, nic bardziej mylnego – ustawienie odpowiedniego celownika to stały element strategii większości profesjonalnych graczy CS:GO.

Przeczytaj też: sprzedaż skinów cs go

Najciekawsze i najpopularniejsze mapy treningowe

Społeczność gry stworzyła wiele zróżnicowanych map, które latami służą do rozwijania swoich umiejętności. Oto najpopularniejsze z nich.

uLLeticaL – Aim Botz – Training

Jest to prosta w konstrukcji mapa zaprojektowana przez użytkownika uLLeticaL, będąca częścią większej paczki map treningowych. Sam tytuł mówi o niej właściwie wszystko. Służy do trenowania celności na botach, których cechy można w dowolnym momencie alterować.

Gracz ma możliwość wyłączenia ruchu u botów, a także aktywowania im kevlarów i hełmów. Dzięki temu można uzyskać realny pogląd na temat tego, jak duży damage jesteśmy w stanie zadać przy danym stanie naszych umiejętności. Cały asortyment broni jest dostępny bez ograniczeń, włącznie z możliwością aktywowania opcji nieskończonej amunicji. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza mapa w CS:GO do trenowania umiejętności.

pizza – training_aim_csgo2

Mapa ta została stworzona na podstawie słynnej training_aim_csgo autorstwa użytkownika kataS. Choć nie uwzględnia obecności botów, może istotnie wpłynąć na poprawę celności, refleksu oraz ogólnego movementu gracza. Mapa posiada możliwość ustawienia trybu treningu, który obejmuje następujące style:

  • angles and sliding,
  • reflex,
  • burst,
  • intensive fast aiming.

Na szczególną użyteczność tej mapy wpływa również możliwość szerokiego alterowania właściwości tarczy strzelniczej. Jak widać, nie samymi botami stoi dobry trening w CS:GO.

uLLeticaL – Recoil Master

Jak sama nazwa wskazuje, mapa jest przeznaczona do korekty odrzutu broni. Brak kontroli i znajomości tej właściwości poszczególnych broni negatywnie wpływa na celność każdego gracza. Z tego powodu mapa obejmuje dwadzieścia odległości strzelniczych, a także szerokie możliwości modyfikacji ustawień wewnętrznych (np. usunięcie spreadu albo wprowadzenie nieskończonej amunicji). Choć ta konkretnie mapa do CS:GO nie jest szczególnie nowa (została zaprojektowana w roku 2015), cieszy się stałą popularnością wśród graczy. Jej ostatnia aktualizacja pochodzi z 2020 roku. Dzięki temu odpowiada na obecne zapotrzebowanie treningowe szerokich rzesz fanów gry.

Sprawdź też: wymiana skinów cs go.

Materiał partnera


Dodał(a): Redakcja Piątek 28.05.2021