'Kajko i Kokosz' tym razem jako... gra wideo!

Okazało się, że 'Kajko i Kokosz' ponownie podbili serca Polaków, przez co szereg działaczy związanych z mediami stara się zrobić z nich istną kopalnie złota. Po sukcesie animowanego serialu na Netfliksie, pojawiła się informacja o tworzeniu filmu z prawdziwymi aktorami. Wszystko wskazuje na to, że dojdzie do tego jeszcze gra wideo.
kajko.png

Studio RedDeerGames pozyskało prawa do możliwości wydania dwóch gier na konsolę Nintendo Switch na podstawie komiksu o dwóch słowiańskich wojach. Umowa została zawarta z Fundacją Kreska im. Janusza Christy. - Jestem pod wrażeniem pierwszych projektów  przesłanych przez RedDeerGames jeszcze na etapie negocjacji umowy. Istotny dla nas, jako Fundacji,  jest również fakt, że dotrzemy  z promocją  komiksu „Kajko i Kokosz” mojego dziadka do wielbicieli gier na konsoli Nintendo Switch - skomentowała to na łamach portalu wirtualnemedia.pl Paulina Christa, prezes fundacji i wnuczka rysownika.

kajko2.png

Prezes RedDeerGames także nie kryje zadowolenia z nawiązanej współpraca. Uważa, że to zaszczyt i wielka przyjemność. "Nasza misja jest jasna: stworzyć gry, które pokochają fani komiksu, ale także przedstawić te postaci i uniwersum globalnemu odbiorcy. Wierzymy, że Kajko i Kokosz na to zasługują" – stwierdził.

Niestety nie przedstawiono jeszcze szczegółów dotyczących tego, jak będzie mogła wyglądać fabuła gry i do jakiego gatunku może należeć. Studio ma już jednak doświadczenie w realizacji "komiksowej" działając przy zręcznościówce "7 Horizons". Nie znamy także dokładnej daty premiery, chociaż wiadomo, że gra "Kajko i Kokosz" najprawdopodobniej trafi do sprzedaży na przełomie 2021 i 2022 roku.

Chyba nikogo nie dziwi to, że tworzenie projektów związanych z kultowym komiksem jest niemalże skazane na sukces. Wielu fanów tylko czekało na możliwość ponownego zderzenia się z przygodami dwóch słowiańskich wojów, tylko w nowoczesnej odsłonie. Problem mogą mieć jedynie zwolennicy popularniejszych konsol, którzy ograniczają się do Playstation oraz Xboxa. Poza grą, będą musieli kupić także... Nintendo Switch.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: RedDeerGames Wtorek 01.06.2021