Akcja GTA VI może wrócić do Vice City

Przecieki sugerują, że szósta część kultowej serii gier GTA miałaby powrócić do korzeni. Czy akcja GTA VI zabierze znów graczy do Vice City?
458-grand_theft_auto_vice_city_by_progressivez-d38prca.jpg

Od czasu „Grand Theft Auto V”, które zostało wypuszczone na rynek w 2013 roku, nie otrzymaliśmy żadnej gry z kultowej serii GTA. Niemniej tytuł wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród graczy, a każde najdrobniejsze przecieki na temat GTA rozgrzewają internet do czerwoności.

Problem w tym, że wszystkie te przecieki są bardzo trudne do zweryfikowania, ponieważ producent gry, studio Rockstar, bardzo restrykcyjnie przestrzega polityki nieinformowania mediów aż „do odpowiedniego czasu”. A ów odpowiedni czas nadchodzi dopiero wtedy, gdy uzna tak samo studio. Z drugiej strony „GTA V” wciąż bije rekordy sprzedażowe i wyprzedza pod tym kątem wiele znacznie nowszych tytułów. A więc póki hajs się zgadza, nie ma co kombinować.

Jednak to, że w pewnym momencie hajs przestanie się zgadzać, jest więcej niż pewne, podobnie jak to, że kolejna odsłona „Grand Theft Auto” powstanie. Ludzie z Rockstar musieliby być niespełna rozumu, by ukręcić łeb kurze, która może znieść im jeszcze wiele złotych jaj.

Przecieki na temat GTA VI
I teraz dochodzimy do sedna całej sprawy. Popularni youtuberzy z kanału „The Know” sugerują (wideo poniżej), że GTA VI może pojawić się dopiero za 3-4 lata, czyli w okolicach 2020-2021 roku. Miałoby to sens tym bardziej, że w tej chwili Rockstar skupione jest na swojej drugiej sztandarowej produkcji, czyli „Red Dead Redemption II” (takie GTA na Dzikim Zachodzie), którego premiera zapowiadana jest na 26 października 2018.

Tytuł i miejsce akcji GTA VI
Youtuberzy twierdzą też, że nowa szósta część „Grand Theft Auto” miałaby z powrotem przenieść się do Vice City lub Miami i na niektóre misje zaprowadzić graczy do Ameryki Południowej, śladem tzw. szlaków narkotykowych. Stąd też roboczy tytuł „szóstki” – „Project Americas”, który w tym kontekście pasowałby idealnie.

I na koniec dobre wieści. Wspomniani youtuberzy to sprawdzone źródło informacji. W swojej karierze trafnie przewidzieli m.in. rewelacje na temat gry „Dark Soul III” i to sporo przed jej premierą. Można więc zakładać, że informacje dotyczące GTA VI też się sprawdzą. I bardzo na to liczymy.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. GTA Środa 07.03.2018