Xbox Series S i Xbox Series X. Poznaliśmy ceny i datę premiery

Kolejna generacja konsol już niebawem ozdobi półki pod naszymi telewizorami. Microsoft podał oficjalną cenę i datę premiery nowego Xbox’a. Wiemy także, ile będzie kosztował w Polsce.
xbox.png
Xbox Series S doczekał się oficjalnej zapowiedzi. Budżetowa wersja konsoli do tej pory stała w cieniu Xbox'a Series X, który będzie sporo większy od Serii S. Ta jest smuklejsza, o 60 proc. mniejsza i w odróżnieniu od dużego czarnego “klocka”, będzie niemal całkowicie biała.

Sonda

Xbox vs PlayStation

“Najmniejszy Xbox w historii” ma także słabszy układ graficzny i został pozbawiony napędu na płyty. Z tego względu konsola jest przeznaczona dla osób, które nie kolekcjonują gier na regale, a pobierają je w wersji cyfrowej. Te można będzie zapisywać na dysku o pojemności 512 GB.

Microsoft poinformował, że cena Xbox Series S wyniesie 299 dolarów, a konsola trafi do sklepów 10 listopada 2020 roku. Z kolei Xbox Series X ze względu na lepszą specyfikację ma kosztować 499 dolarów i zadebiutuje tego samego dnia co mniejsza wersja.Nie musimy też sami przeliczać dolarów na złotówki. Polski oddział Microsoftu zdradził, że za Xboxa Series S zapłacimy w Polsce 1349 złotych. Jeżeli firma zastosuje ten sam przelicznik w przypadku mocniejszego urządzenia, to Xbox Series X powinien kosztować w naszym kraju 2250 złotych.


Trzeba przyznać, że Microsoft dobrze się wstrzelił z premierą, bo eksperci przewidują, że na jesieni może nas czekać kolejny lockdown. 


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Środa 09.09.2020