Polacy boją się 5G. Nowe badania

Coraz poważniej zastanawiamy się nad przebranżowieniem – możliwe, że produkcja foliowych kapelusików już niedługo okaże się jednym z najlepiej rokujących biznesów. Okazuje się, że prawie połowa Polaków nie wie, czym jest 5G, ale mimo braku wiedzy, boją się go.
technology-4816658_1280.jpg

Badania zostały przeprowadzone przez Kantar Polska oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Zleciła je Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. 
54 proc. ankietowanych stwierdziło, że wie czym jest 5G, jednak ledwo 12 proc. przyznało, że ma dużą wiedzę na ten temat. Reszta posiada raczej szczątkowe informacje. 

38 proc. ankietowanych czerpie swoją wiedzę na ten temat z internetu. Większość opiera się na wiadomościach znalezionych w mediach społecznościowych. Są jednak i tacy, którzy dowiadują się o tym z innych źródeł, np. z Kościoła. W czerwcu w jednej z mrągowskich parafii wierni modlili się o unicestwienie technologii 5G.

Coraz mniejszym zaufaniem "cieszą się" także operatorzy komórkowi. Klienci protestują przeciwko wprowadzaniu nowych technologii i często szukają niestandardowych rozwiązań, by dalej móc korzystać z sieci bez zgadzania się na wprowadzenie 5G. 

Ruch "anty–5G" rośnie w siłę i pojawia się coraz więcej ludzi sceptycznie nastawionych do sprawy. Istnieje duża obawa, że wykorzystają to szemrane firmy proponujące niekonwencjonalne metody równoznaczne z poważniejszymi konsekwencjami, jak np. wykradnięcie danych. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Wtorek 07.09.2021