iPhone 13 - czy to najbardziej zaawansowany smartfon w historii?

Oczy wszystkich miłośników najnowszych gadżetów elektronicznych od lat skierowane są na markę Apple.

iphone-13-czy-to-najbardziej-zaawansowany-smartfon-w-historii.jpeg

Nic więc dziwnego, że przedsiębiorstwo za wszelką cenę stara się podtrzymać zainteresowanie, wypuszczając w świat coraz nowszy i bardziej zaawansowany sprzęt. Już w bieżącym miesiącu swoją premierę będzie miał iPhone 13, który ma szansę zdetronizować najlepsze smartfony innych marek.

iPhone 13 - wszystko co wiemy na jego temat!

O dacie premiery najnowszego smartfona od Apple dyskutowano już od wiosny. Według oficjalnych źródeł, po raz pierwszy zostanie on zaprezentowany podczas konferencji zorganizowanej przez przedsiębiorstwo, dnia 14-go września 2021 r.

Podobnie jak w przypadku pozostałych smartfonów od Apple, iPhone 13 ma występować w czterech modelach: iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max. Według pogłosek, swoim wyglądem nie ma on zbytnio odbiegać od poprzednika - oczekuje się, że każdy z nich będzie takich samych rozmiarów jak iPhone 12. Obraz na ich ekranach najprawdopodobniej będzie bardziej płynny niż w przypadku poprzedników, ponieważ Apple zdecydowało się na zastosowanie 120Hz częstotliwości odświeżania. Mają one również posiadać trzy aparaty, lecz o ukośnym układzie soczewek. Może zostać także uaktualniony teleobiektyw oraz wprowadzone ulepszenia oprogramowania do nagrywania wideo.

Z nieoficjalnych źródeł wynika także, że w iPhone'ach 13, bateria ma zostać zmieniona na większą (ma oferować 3,095mAh), co będzie przekładać się na ich wytrzymałość.

Jeśli natomiast chodzi o warianty kolorystyczne, Apple ma wprowadzić całkowicie nowe kolory, których celem będzie zachęcenie konsumentów do zakupu lub do wymiany swojego iPhone'a na nowszy model.

Koszt iPhone'a 13

Jak doskonale wiadomo, za najnowsze sprzęty od marki Apple należy zapłacić niemałą sumę. Na ten moment mówi się, że koszty tego smartfona będą prezentowały się (mniej więcej) następująco:

  • iPhone 13: $799 (ok 3070 zł);
  • iPhone 13 mini: $699 (ok 2686 zł);
  • iPhone 13 Pro:  $999 (ok 3839 zł);
  • iPhone 13 Pro Max: $1,099 (ok 4223 zł).

Cztery cechy, które będą wyróżniać iPhone 13 spośród swoich poprzedników

  • Wszystkie modele iPhone'a 13 będą grubsze (o ok 0,26 mm) niż ich poprzednicy;
  • Moduł kamery będzie większy i bardziej wypukły;
  • Oprócz standardowych barw, które zostały już przedstawione przez Apple, ten smartfon ma występować także w kolorze różowym oraz "Sunset Gold";
  • Prawdopodobnie zostanie przywrócone Touch ID, które zostanie wbudowane pod ekranem, a nie jako osobny przycisk;
  • Inżynierowie Apple zaakceptowali też prośby użytkowników, które nawiązywały do mniejszego wcięcia w iPhone.

Czy iPhone 13 stanie się najbardziej zaawansowanym smartfonem w historii?

Wystarczy spojrzeć na dowolny ranking smartfonów, aby przekonać się, że produkty marki Apple zawsze są w nim uwzględnione. Wpływ na to ma nie tylko charakterystyczny, elegancki design czy jakość ich wykonania, ale przede wszystkim - innowacyjne rozwiązania, które są w nich stosowane. To właśnie na iPhone'ach wzorują się najpopularniejsze firmy zajmujące się produkcją telefonów. Pomimo że nie można jednoznacznie stwierdzić, czy iPhone 13 stanie się najbardziej zaawansowanym smartfonem w historii, z pewnością zapisze się na jej kartach. 

Nie pozostaje więc nic innego, jak z niecierpliwością oczekiwać do dnia premiery najnowszego iPhone'a!


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Wtorek 14.09.2021