Zemsta na kółkach

Zaledwie trzy sztuki tego kabrioletu trafią do klientów. Po 200 godzinach prac przerobiono Astona Martina DB9 na Vengeance Volante.

1.jpg


W 2016 roku podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie Kahn Design zaprezentowało model Vengeance (ang. zemsta), którego budowa opierała się na Astonie Martinie DB9. W 2017 roku na tej samej bazie stworzono kabriolet.

Przerobienie podstawy zajęło około 200 godzin. Agresywny wygląd Vengeance Volante inspirowany był nie tylko DB9, ale również innymi modelami wypuszczanymi ze stajni Astona Martina w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Poza tym założyciel Kahn Design - Afzal Kahn wyznaje, że jest to efekt poszukiwań auta, jakie sam chciałby prowadzić, prowadzonych przez całe jego życie.

Nie wprowadzano żadnych zmian w częściach mechanicznych, co oznacza, że pod maską kryje się silnik 5.9 V-12 o mocy 510 koni mechanicznych. Współpracuje on z sześcioprzekładniową skrzynią biegów.

Większość samochodu stworzono z aluminium. Pojedyncze części wykonano z innych materiałów, korzystając między innymi z włókna węglowego, jak na przykład przedni zderzak.


Poprzedni model Vengeance coupe spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Wyprodukowano 20 jego sztuk. Tworzenie kabrioletu przyniosło ze sobą więcej wyzwań, ponieważ chciano wyprodukować samochód unikatowy.

Dlatego z taśmy wyjechały zaledwie 3 sztuki. Cena wynosi 480 tysięcy funtów, a więc niecałe 2 386 000 złotych.

Nie postawimy go u siebie w garażu, ale cieszymy się, że Afzal Kahn w końcu znalazł samochód, jakim sam chciałby jeździć. Zazdrościmy.

Dodał(a): Mateusz Kryś / fot.: Kahn Design Środa 08.03.2017