Uciekał przed policją z "kogutem" na dachu. Nagranie z pościgu

Kierowca BMW wykazał się niebywałą fantazją umieszczając kogut na dachu, podczas ucieczki przed ścigającą go policją. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.
policja.JPG

Autostrada A4. Policjanci otrzymali zgłoszenie, o kierowcy, który porusza się niewłaściwie zmieniając pasy ruchu. Patrol wyrusza w teren i po chwili lokalizuje BMW, które porusza się z niebieskim kogutem na dachu, dokładnie takim, jaki dostawiany jest do nieoznakowanych wozów policyjnych.

Mundurowi dają kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierowca zwalnia, po czym rusza z kopyta. Oczywiście na sygnale. Policyjne nagranie można zobaczyć tutaj

Dzięki policyjnej blokadzie autostrady udało się zatrzymać pojazd. Kierowca BMW wciąż jednak wierzył w swoje siły i kontynuował ucieczkę pieszo. Niestety nieskutecznie. 25-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Co ciekawe, był trzeźwy i nie zażywał wcześniej narkotyków.

Mimo, że nie miał promili w wydychanym powietrzu, to miał swoje za skórą. Oprócz wykroczeń związanych z ruchem drogowym i nielegalnym używaniem niebieskiej lampy błyskowej, mężczyzna ma na swoim koncie zarzut zniszczenia mienia i uporczywe nękanie małżeństwa z Bolesławca.

Oprócz utraty prawa jazdy, samozwańczemu policjantowi grozi 5 lat więzienia. 


ZOBACZ TAKŻE: PAMIĘTAJ O TYM ZIMĄ - UNIKNIESZ MANDATUDodał(a): Adam Barabasz / fot. Policja Poniedziałek 16.12.2019