Ogólnopolska akcja policji. Sprawdź, na co dziś polują

Końcówka roku obfituje we wzmożone działania drogówki. Dziś po raz kolejny wezmą pod lupę kierowców w całej Polsce. Na co trzeba uważać tym razem?
iStock-957683612.jpg

W ostatni weekend przed świętami policja w całym kraju zorganizowała akcję „Prędkość”. A to oznacza, że w ramach gwiazdkowego prezentu funkcjonariusze będą mierzyć prędkość wszystkim, czym tylko się da. Oprócz klasycznych fotoradarów w ruch pójdą ręczne mierniki prędkości, a na drogi wyjadą dodatkowe patrole grupy SPEED.

Wszyscy, którzy liczą, że skończy się wyłącznie na pouczeniu, mogą się srogo przeliczyć. A kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o 50 km/h stracą prawo jazdy na trzy miesiące.

Kontroli trzeba się spodziewać w miejscach, w których w przeszłości dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń, a także wszędzie tam, gdzie pojawia się wielu pieszych.

Patrole pojawią się także na miejscach wskazanych przez innych kierowców na interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której – oprócz zdarzeń drogowych – można zgłaszać np. zagrożenie demoralizacją młodzieży i dzikie wysypiska śmieci. Tego jednak nie obejmuje żadna ogólnopolska akcja.


ZOBACZ TAKŻE: ZOBACZ JAK SOP SPYCHA KIEROWCÓW Z DROGI


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 20.12.2019