Torowa petarda – Peugeot L 750 R HYbrid

Wyścigowy przecinak, siekący powietrze jak kuchenny tasak i połykający asfalt niczym wygłodniały gepard. Właśnie taki jest Peugeot L 750 R HYbrid Vision Gran Turismo. Francuzi naprawdę się postarali.

Jubileusze wielkich marek stawiają w tryb pełnej gotowości wszystkie osoby zaangażowane w ich tworzenie. Nie inaczej było w przypadku Peugeota, który w 2016 roku świętował 100-lecie zwycięstwa swojego auta w wyścigach Indy 500. Wówczas Francuzi w ramach uczczenia tej rocznicy zaprojektowali koncepcyjną hybrydową wyścigówkę Gran Turismo. Rok później, w październiku 2017, pokazali zaś jej ulepszoną wersję.

Chodzi oczywiście o głównego bohatera tego tekstu, czyli Peugeota L 750 R HYbrid Vision Gran Turismo. To auto to prawdziwy wyścigowy przecinak o lekkim jak piórko, karbonowym nadwoziu, dzięki któremu fura waży jedynie 825 kg. To zaś sprawia, że przy mocy wynoszącej w sumie 750 KM (580KM silnik spalinowy i 170 – elektryczny), maksymalnych obrotach silnika równych 10 000 obr./minutę oraz regulowanym zawieszeniu, zmieniającym prześwit w zależności od prędkości, auto jest prawdziwą torową bestią. Która dodatkowo trzyma się drogi, jak polityk stołka.


Oczywiście byłoby zbyt pięknie, gdyby to auto kiedykolwiek trafiło na drogi. Będziecie mogli jednak nim pojeździć w najnowszej grze Gran Turismo Sport. A to i tak będzie niemała przyjemność.

ZOBACZ TEŻ:Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. materiały prasowe Piątek 13.10.2017