Aston Martin DB11 Volante – poczuj wiatr we włosach

Do szerokiego portfolio aut jednej z najbardziej kultowych brytyjskich marek dołączył właśnie nowy potężny Aston Martin DB11 w wersji ze składanym dachem. Prezentuje się doskonale.

W języku włoskim słowo „volante” oznacza „latający”. I w zasadzie jest to opis idealnie pasujący do najnowszego auta ze stajni Astona Martina. Nowy DB11 ze składanym dachem sprawi bowiem, że jego właściciel odleci przynajmniej dwukrotnie w pierwszych 10 minutach posiadania tej fury – najpierw, gdy po raz pierwszy zobaczy to piękne auto, a potem – gdy po raz pierwszy wciśnie gaz.

DB11 Volante wyposażony jest w 4-litrowy silnik V8 (tym razem będzie to jedyna możliwa opcja, Brytyjczycy zrezygnowali z silników V12), który jest w stanie rozwinąć moc 503 koni mechanicznych. Poza tym posiada automatyczną aż 8-stopniową łopatkową skrzynię biegów, która będzie w stanie okiełznać tę gigantyczną moc drzemiącą pod maską DB-jedenastki.


Dzięki tym parametrom nowy Aston jest w stanie rozwinąć prędkość ponad 300 km/h, która, przy rozłożonym dachu, zapewne urywa kierowcy głowę. A skoro już o rozkładanym dachu mowa – jest on wykonany tradycyjnie, z kilku warstw materiału i składa się automatycznie w 14 sekund, a rozkłada z powrotem – w 16. Można to oczywiście zrobić w trakcie jazdy przy prędkości do 50 km/h.Aston Martin DB11 Volante pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2018 roku i będzie kosztował, bagatela, 760 tys. złotych. 
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. materiały prasowe Poniedziałek 16.10.2017