Sportowa elegancja

Sportowe, eleganckie, mocne, luksusowe – takie ma być nowe BMW serii 8. Nie podano jeszcze aspektów technicznych pojazdu, co do których pojawiły się jedynie plotki.
6.jpg

BMW zaciekle walczy z Mercedesem o pierwsze miejsce w kategorii producentów aut w segmencie premium. Reprezentanci koncernu zapowiadają największą w historii ofensywę modelową marki. Jej częścią ma być potężne i luksusowe coupe, którego koncept zaprezentowano na chwilę przed Konkursem Samochodowej Elegancji we włoskiej Villa d’Este, rozpoczynającym się 27 maja 2017 roku.

Coupe BMW serii 8 ma demonstrować, że dynamika i nowoczesny luksus mogą iść ze sobą w parze. Samochód przykuwa uwagę swoim designem. Ma między innymi nisko opadającą długą maskę i smukłe reflektory główne, które zostały wykonane w technologii laserowej. Dla tego modelu stworzono nawet specjalny lakier Barcelona Grey Liquid.

Nie podano jednak jeszcze żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej pojazdu, ani ceny. Wiadomo, że ma wjechać na ulicę już w 2018 roku, a do jego produkcji będą wykorzystane materiały najwyższej klasy.

Krążą jednak pogłoski, że w wersji podstawowej samochód będzie napędzany turbodoładowanym 6-cylindrowym silnikiem o pojemności trzech litrów. Będzie też można wybrać wersję z 4,4-litrowym V8, do tej pory pakowanym pod maskę modelu 750i i rozwijającym moc 407 koni mechanicznych.

Patrząc na wygląd modelu można być pewnym, że nowe BMW serii 8 spełni oczekiwania fanów marki, a włodarze Mercedesa będą mieli ciężki orzech do zgryzienia.   Dodał(a): Mateusz Olch / fot.: BMW Piątek 26.05.2017