Luksusowe i unikatowe samochody pod młotkiem

Unikatowe Porsche i Ferrari w cenach sięgających miliona złotych będzie można nabyć na aukcji w słonecznej Kalifornii. W Santa Monice pojawią się prawdziwe klasyki motoryzacji, które sprawią, że serce zabije ci mocniej.
zephyr-scrape.jpg

Dom aukcyjny RM Sotheby’s po raz kolejny przygotował gratkę dla fanów zabytkowych i unikatowych samochodów. Organizowane przez nich wydarzenie, które odbędzie się 7 czerwca 2017 roku, przyprawi o szybsze bicie serca każdego, u kogo w żyłach zamiast krwi płynie benzyna.

Aukcja będzie miała miejsce w nadbrzeżnym, słonecznym, kalifornijskim mieście Santa Monica. Uczestnicy wydarzenia będą mogli nabyć między innymi kilka cennych modeli Ferrari. W tym 330 GT 2+2 Series II by Pininfarina z 1966 roku, które wcześniej przez 25 lat należało do jednego właściciela. Jego cena waha się między 275 a 350 tysięcy dolarów, a więc między 1,02 a 1,3 miliona złotych.

Jednym z ciekawszych i droższych modeli jest również Porsche 911 Carrera z 1991 roku w kolorze białym. Cena startowa wynosi 95 tysięcy dolarów, czyli ponad 354 tysiące złotych. Organizatorzy aukcji przewidują rekordowe wpływy. Będzie ciężko pobić zeszłoroczny wynik 14,2 miliona dolarów, a więc niemalże 53 miliony złotych.

Zabytkowe auta, które będą dostępne na aukcji robią niemałe wrażenie. Chcieliśmy podesłać nasze podrasowane maluchy, aby wyceniło je RM Sotheby’s, ale niestety rozpadły się w transporcie.Dodał(a): Paweł Zieleń /fot.:RM Sotheby's Środa 31.05.2017