Skuter śnieżny mistrza

Honda słynie z innowacyjnych pomysłów, ale ich koncepcje w połączeniu z totalnym pokręceniem Marca Marqueza nabierają totalnie nowego wymiaru. Do jazdy na śniegu wybiera oczywiście skuter śnieżny. Ale taki na kołach.
Honda-X-ADV.jpg

Marc Marquez to trzykrotny Mistrz Świata MotoGP, który jeździ w barwach Hondy. Do rozpoczęcia sezonu (26 marca w Katarze) zostało jeszcze parę tygodni, a znudzony testami sportowiec wyrwał się spróbować czegoś nowego.

Honda wytoczyła swoje nowe modele na 2017 rok i o ile Marc świetnie zna szlifierki, których dosiada w sezonie, o tyle na X-ADV miał się czuć nieswojo. Połączenie skutera z motocyklem o cechach SUVa i Adventure mogłoby się wydawać nudne, ale nie gdy za testowanie zabiera się Marquez. Szczególnie, gdy testy odbywają się na stoku Hahnenkamm w miejscowości Kitzbuehel w zachodniej Austrii. Zaśnieżonym stoku.
Honda X-ADV dostała opony z kolcami, a Marc zielone światło na szaleństwa na zboczu. Wygląda to epicko!Honda X-ADV to hybryda motocykla i skutera. Wygodna, wyprostowana pozycja pozwala odpowiednio wcześnie wypatrywać przeszkody i wygodnie je wybierać. Ułatwia to wytrzymałe podwozie i wysoki skok. Nie wyklucza to jednak dwukołowca z codziennej jazdy po mieście. Zwrotny, wygodny i prosty w obsłudze – bez konieczności zmiany biegów (odpowiada za to dwusprzęgłowa skrzynia Dual Clutch Transmission. Także niskie spalanie na poziomie 3,6 litra może przekonywać do wyboru tej hybrydy. Wracając w teren - X-ADV ma wysoką i regulowaną w 5 zakresach szybę i mocniejsze ochraniacze rąk. Na wypadach poza miasto idealnie sprawdzi się spory schowek pod siedziskiem. Zresztą w mieście również możesz go zapełnić np. zakupami.

Motocykl napędza jednostka o pojemności 745 cm3, która generuje 54,8 KM mocy i 68 Nm przy 4,750 obr./min. momentu obrotowego. To przekładane jest na łańcuch za pomocą 6-stopniowej skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem DCT. Na pokładzie znajdziesz ABS. To wszystko sprawia, że jeśli nie masz przekonania do motocykla lub nie czujesz się swojo ze zmianą biegów za pomocą stopy, Honda X-ADV będzie idealnym wyborem. Wyobraź sobie jak po pracy zrzucasz garniak i do domu wracasz już przez las, łapiąc gałęzie i liście w zęby. O ile wcześniej nie znikną wszystkie lasy.


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 03.03.2017