Sportowe kombi od Porsche

Myślisz, że kombi to samochody dla podstarzałych, tatuśkowatych facetów, którzy lata świetności mają już za sobą? Porsche zmieni twoją opinię. Bo Panamera Sport Turismo to auto bardzo eleganckie, luksusowe i sportowe.

2.jpg


Atmosfera wokół modelu była podgrzewana od dłuższego czasu. Pojawiały się plotki, przecieki i zdjęcia. Teraz oficjalnie zaprezentowano samochód i musimy przyznać, że jesteśmy zachwyceni.

Wymiary są zbliżone do zwykłej Panamery. Właściwie modele różnią się jedynie wysokością. Kombi jest jakieś pięć milimetrów wyższe i mierzy 1428 milimetrów, 5049 milimetrów długości, 1937 milimetrów szerokości, a rozstaw osi to 2950 milimetrów.

Nowością w modelu Panamera będzie to, że z tyłu zmieszczą się trzy osoby na siedzeniach w konfiguracji 2+1. Na życzenie będzie też tworzona wersja z czterema fotelami.

Ponieważ to kombi, warto zwrócić uwagę na bagażnik. Ta wersja zmieści 520 litrów, a po położeniu oparć kanapy, będzie to aż 1390 litrów.

Do wyboru będzie jedna z pięciu wersji silnikowych. Są to Panamera 4 Sport Turismo z mocą 330 KM, Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo - 462 KM, Panamera 4S Sport Turismo - 440 KM, Panamera 4S Diesel Sport Turismo - 422 KM i Panamera Turbo Sport Turismo z 550 KM.

Kiedy słyszysz o Porsche z pewnością nie spodziewasz się, że będzie tanio. Masz całkowitą rację. Ceny będą się wahać od nieco ponad 448 tysięcy złotych do niecałych 969 tysięcy złotych.

Europejska premiera zapowiedziana jest na 7 października 2017 roku, a oferty można składać już teraz. Ciekawe, czy jak pojawi się na ulicach, zobaczymy w nim jakiegoś fana serialu „Californication”, który będzie jeździł ze zbitym przednim światłem.Dodał(a): Mateusz Kryś / fot.: Porsche Piątek 03.03.2017