Samochód Mad Maxa na sprzedaż. Tanio nie będzie

Auta, które wystąpiły w filmach, często robią równie wielką furorę, co aktorzy, którzy je prowadzili. Tak jest też w przypadku Pursuit Special, czyli samochodu Mad Maxa, który został wystawiony na sprzedaż.
news.b3036a4078407c59.png

Ostatnio pisaliśmy, że na ulicach w Rosji został zatrzymany Batmobil. Pojawiły się też informacje, że DeLorean planuje ruszyć z produkcją DMC 12 znanego z serii filmów "Powrót do przyszłości". Teraz do tych kultowych aut dołącza auto z pierwotnej serii o Mad Maksie. I możliwe, że wkrótce ponownie pojawi się na drogach.
mad max 2.jpg
Obecnie samochód znajduje się w Orlando Auto Museum na Florydzie. Unikatowy pojazd jest częścią kolekcji należącej do potentata nieruchomości Michaela Dezera. Najwyraźniej pojazd znudził się właścicielowi, bo postanowił go sprzedać.
mad max 1.jpg
Niestety cena nie jest oficjalnie ogłoszona. Można tylko dodać, że podobno oferta opiewająca na 2 miliony dolarów została odrzucona. Chętni mogą sami zgłaszać swoje propozycje, które zostaną rozpatrzone przez Dezera. Najwyraźniej ten chce sprawdzić, kto da więcej.Pursuit Special to w rzeczywistości Ford Falcon GT z serii XB z 1973 roku, który został odpowiednio zmodyfikowany na potrzeby filmu.
Dodał(a): Konrad Siwik Piątek 28.02.2020