Policja skonfiskowała Batmobil

Oczom funkcjonariuszy patrolujących moskiewskie ulice ukazał się niezwykły widok – w środku miasta zatrzymali Batmobil. Wewnątrz nie było jednak Batmana, tylko 32-letni mężczyzna.
511e3e80128e355f6300ec9a87dd.jpeg

Skoro w Rosji nikogo już nie dziwi jazda na łyżwach z niedźwiedziem, to Batmobil w centrum stolicy tez nie powinien nikogo zaskoczyć. Funkcjonariusze rosyjskiej drogówki byli jednak innego zdania i zatrzymali kierowcę nietypowego samochodu.

Mundurowi – zgodnie z prawdą – przewidywali, że samochód nie posiada homologacji drogowej. Niezwykłe auto nie było też zarejestrowane i w związku z tym, że nie powstało pod nadzorem fabryki, przekraczało dopuszczalne normy i najzwyczajniej nie mieściło na pasie ruchu.

7b6f4947c6b66f46bfc867d51a92.jpeg

Batmobil został skonfiskowany, a kierujący odpowie za poruszanie się autem niedopuszczonym do ruchu drogowego, zbyt ciężkim i stwarzającym zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policja nie podała do wiadomości nazwiska amatora niezwykłych pojazdów, potwierdziła jedynie, że kierowca nie ma powiązań ze światem przestępczym. No raczej, przecież wiadomo, że Batman był z tych dobrych.

Podobny samochód został niedawno wystawiony na sprzedaż w jednym z rosyjskich serwisów motoryzacyjnych. Auto – rzekomo wyprodukowane w USA – osiągnęło zawrotną cenę 840 tys. złotych. Sporo, jak na samochód, który nie jest w stanie przejść pierwszej kontroli policji.


ZOBACZ GALERIĘ: OFFROADOWY MALUCH

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. MSW Rosji Czwartek 27.02.2020