Rzeczpospolita elektryczna. Liczba aut elektrycznych rośnie

Przyszłość motoryzacji jest elektryczna. Teraz wiadomo, ilu Polaków zdecydowało się na jazdę elektrycznymi samochodami.
iStock-488178053.jpg

O tym, że Polacy coraz bardziej ufają samochodom elektrycznym świadczy wzrastający słupek Licznika Elektromobilności. Ostatnie pomiary liczby zarejestrowanych elektrycznych samochodów wskazują, że po polskich drogach porusza się już prawie 8 tys. aut z elektrycznym napędem.

Co ciekawe, większość pojazdów, to samochody w pełni elektryczne. Ich odsetek to aż 60% wszystkich zarejestrowanych elektryków w Polsce.  Pozostała część brakująca do setki to auta hybrydowe typu plug-in. Licznik wskazuje też na fakt, że ilość elektrycznych samochodów obu typów wzrosła o 100% w porównaniu do ubiegłego roku.

Wiadomo również, że na rodzimych ulicach znajdziemy również 208 elektrycznych autobusów i 446 samochodów ciężarowo-dostawczych.

Równolegle wzrasta liczba stacji umożliwiających ładowanie elektryków. Obecnie w Polsce funkcjonuje 958 stacji oferujących 1748 punktów ładowania. 30% z nich umożliwia ładowanie prądem stałym, pozostałe oddają w ręce kierowców ładowanie prądem zmiennym. Lokalizację stacji ładowania można sprawdzić tutaj

Regularnie aktualizowany Licznik elektromobilności jest aktualizowany przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych i jest dostępny pod tym adresem.ZOBACZ TAKŻE: TESLA CYBERTRUCK. PANCERNA BLAHA I 3 SEKUNDY DO SETKIDodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Poniedziałek 02.12.2019