Policja kupuje opancerzone fury dla tajniaków

W garażu Komendy Głównej Policji jeszcze w tym roku powinny pojawić się dwie fury, którymi z pewnością chciałbyś pojeździć po mieście. Mają to być skrycie opancerzone samochody terenowe.
p90363287-highres-1566919383.jpg
Wymagania policji są bardzo konkretne. Wozy na pierwszy rzut oka nie powinny budzić żadnych podejrzeń i wyglądać jak cywilne pojazdy. Chociaż trudno, żeby czarny metaliczny SUV z ciemną tapicerką nie zwracał na siebie uwagi. Jednak to właśnie takie oczekiwania co do wyglądu pojazdów mają mundurowi. Na razie nie wiadomo, na jaką markę padnie wybór, ale poniżej zamieściliśmy filmiki z propozycjami. 

SPRAWDŹ: Wszyscy zwalniają, policja zatrudnia. “Dołącz do najlepszych”

Kabina takiego wozu powinna być odporna na ostrzał pociskami kalibru nie mniejszego niż 7,62, a także na wybuch min. Tu określono nawet moc detonacji, którą musi wytrzymać auto. Jest ona odpowiednia dwóm granatom ręcznym DM 51 znajdującym się pod podłogą lub 15 kilogramom TNT w odległości nieprzekraczającej 4 metrów. Natomiast opony muszą być odporne na przebicie.

PANCERNE BWM X5


Policja ustaliła także wymiary opancerzonych aut. Długość pojazdu ma być nie mniejsza niż 4,9 m oraz nie większa niż 5,1 m. Z kolei jego szerokość musi mieścić się w granicy 1,95-2,1 metra. Maksymalna wysokość auta to 1,85 m a rozstaw osi ma wynosić 2,9-3 metry.

Do poruszenia takiej gabloty będzie potrzebny mocny silnik. Policjanci oczekują benzyniaka V8 o pojemności nie mniejszej niż 4,35 l i mocy przynajmniej 360 koni mechanicznych. Auto musi osiągnąć prędkość przynajmniej 175 km/h.

PANCERNY JEEP GRAND CHEROKEE


Takie dwie opancerzone fury mają służyć policjantom podczas różnych akcji i operacji. Będą nimi przewożone także osoby i przesyłki wymagające wzmożonej ochrony. Aż chce się coś przeskrobać, żeby móc przejechać się takim radiowozem.

Który wóz sprawdziłby się lepiej w akcji?

BITWA

BMW JEEP

Głosów: 57
Więcej bitewNOWE RADIOWOZY W SŁUŻBIE POLSKIEJ POLICJI 

Dodał(a): Konrad Siwik / fot. BMW Środa 27.05.2020