Nissan Sport Sedan Concept

Najnowszy Nissan Sport Sedan Concept ma być 4-drzwiowym autem sportowym. Jeśli dojdzie do produkcji seryjnej tego modelu, mamy nadzieję, że zmiany będą drobne i kosmetyczne
Nissan Sport Sedan Concept


Sedany nie muszą być nudne – udowadnia to właśnie Nissan swoim najnowszym wózkiem. Sport Sedan Concept to 4-drzwiowa strzała, która ma podbić serca niezdecydowanych kierowców. Z jednej strony to puszczanie oka do pragmatycznych klientów, którzy przewożą inne osoby albo potrzebują swobodnego dostępu do tylnej kanapy, z drugiej – producent chce im dogodzić oferując auto z pazurem.

Nissan Sport Sedan Concept nadwozie
Linia nadwozia jest smukła i zaokrąglona na dachu. Sam dach wygląda jakby się unosił – odpowiadają za to czarne słupki, `odcinające` go od reszty pojazdu. Muskularny profil dodaje Nissanowi charakteru. Z kolei patrząc na niego z tyłu, ma się wrażenie oglądania latynoskiego tyłeczka – jędrny, zgrabny, umięśniony i z szerszymi biodrami. To wszystko osadzone jest na 21-calowych `szpilkach`.

Nissan Sport Sedan Concept tył
Wnętrze Sport Sedan Conceptu jest jeszcze piękniejsze niż jego powłoka zewnętrzna. Kontrastowo dobrane elementy tapicerki i przeszycia, a także elementy aluminiowe oraz futurystyczny kokpit ze zgrabną kierownicą każą nam trzymać kciuki, by ta maszyna trafiła do produkcji seryjnej.

Nissan Sport Sedan Concept wnętrze
Napędowi tego Nissana jest bliżej do sedana – za rozpędzanie wozu odpowiada przednia oś. Nowoczesny system Xtronic CVT odpowiada za lepsze przyspieszenie i mniejsze spalanie 3,5-litrowego silnika V6. Moc, jaką może z siebie fabrycznie wykrzesać Nissan Sport Sedan Concept to 300 koni mechanicznych.belka_zobacz-polecana-galer.jpg


Dodał(a): fisci Środa 15.01.2014