Jaguar XFR-S - agresywny kociak

Jaguar przestaje kojarzyć się z dostojnymi limuzynami. Amatorów prędkości i driftu ma przekonać do marki model XFR-S
jaguar xfr-s


Pokazany w tym roku Jaguar XFR-S na 2014 rok będzie dostępny w ograniczonej sprzedaży 100 sztuk od lata 2013 roku. Napędzany będzie 5-litrowym, turbodoładowanym silnikiem V8 o piekielnej mocy 550 koni mechanicznych. Setkę osiągnie w 4,4 sekundy, a maksymalnie rozpędzi się do 300 kilometrów na godzinę. Prędkość ta jest ograniczona przez producenta.

8-przełożeniowa skrzynia biegów Quickshift ma działać w oka mgnieniu. Nowe zawieszenie ma być usztywnione o 30 procent, co zapewni temu bolidowi lepsze trzymanie w zakrętach. Do tego technologia Corner Recognition wspomagać będzie kierowcę rozpoznając jaki łuk akurat pokonuje, by dobrać odpowiedni bieg. Specjalnie poszerzone i dedykowane do tego modelu opony Pirelli mają ułatwić szaleństwo w poślizgu. Specjalny pakiet aerodynamiczny, odpowiednio wymodelowany wloty powietrza i potężne tylne skrzydło przyklejają tego kociaka do jezdni.

Wnętrze stylowo wystrojone karbonem i skórą ma nadać dodatkowy pazur temu sportowemu wózkowi. Od 12 do 18 głośników o maksymalnej mocy 825W zapewnią doznania jak gdybyś na koncercie stał tuż pod sceną. Koszt Jaguara XFR-S to 99 000 dolarów.

jaguar xfr-s
Dodał(a): fisci Czwartek 20.12.2012