Najfajniejsze fury w Polsce wyjeżdżają na ulice 8 lipca!

Perfekcyjnie zaprojektowane, z dbałością o każdy detal, auta klasy GT to kwintesencja motoryzacji, jakiej szukamy, patrząc na rynek nowości. Wygodne i piekielnie szybkie o „urodzie” porównywalnej do naszych modelek.
DSC_2772-(Kopiowanie).jpg

Najpiękniejsze auta klasy GT z całej Polski zbiorą się na wielkim meetingu pasjonatów tych samochodów i przejadą przez kawałek Polski. Gran turismo to fura o wybitnych osiągach sportowych, jednak na tyle komfortowa, by bez problemu pokonała w warunkach cywilnych setki czy tysiące kilometrów. Przy okazji są to bardzo ekskluzywne pojazdy. 

I właśnie nadszedł kolejny Dzień Dziecka w tym roku. Tyle że nazywa się Exotic Rage. To spęd pasjonatów ekskluzywnej motoryzacji, głównie spod znaku GT. Jednak podczas eventu zobaczysz wiele aut klasy premium, niekoniecznie ujętych w tych dwóch literach. To sprawia, że wydarzenie będzie jeszcze bardziej atrakcyjne i skupi najlepsze super szybkie fury z kraju, które na co dzień rzeczywiście są używane, a nie stoją pod plandekami czy na czerwonych dywanach w salonach (samochodowych lub domowych). Co w menu? M.in.: McLaren 720s, Ferrari Portofino, Lamborghini URUS, Huracan Performante czy Aventador SV.

8 lipca ponad czterdzieści motoryzacyjnych perełek wyruszy w liczącą 1300 km trasę po malowniczych zakątkach Polski. Wśród kierowców i pilotów zobaczymy takich motoryzacyjnych świrów jak: Marcelina Zawadzka, Piotr Stramowski, Jerzy Dziewulski czy Antek Królikowski. Exotic Rage skupia ludzi sportu, biznesu, kultury, a także zajawkowiczów z klubu Exotic Car Club. 

Jak odbywać się będzie taki event w czasach pandemii? Opowiada o tym Przemek Waszczuk, twórca formuły: „Jako pierwsi wracamy z dużym eventem motoryzacyjnym. Przed nami cztery dni niesamowitych atrakcji w urokliwych zakątkach Polski. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby zagwarantować naszym uczestnikom maksymalną ochronę podczas eventu. Nad bezpieczeństwem czuwa profesjonalna ekipa medyczna, która zabezpiecza cały przejazd. Do dyspozycji uczestników pozostają maseczki, rękawiczki i specjalnie zamówione testy. Przed startem każdy zawodnik zostanie poddany badaniu – sprawdzimy temperaturę i ogólny stanu zdrowia”.

Jeśli chcesz obejrzeć te fury z bliska, poluj na nie w Częstochowie na terenie Galerii Jurajskiej (9.07) oraz w Tychach w Browarze Obywatelskim (10.07). Inne szczegóły, łącznie z trasą przejazdu, są trzymane w tajemnicy ze względu na bezpieczeństwo uczestników i ich aut. Ale możesz codziennie sprawdzać relację na fan page’u Exotic Rage.
My zrobilibyśmy tak samo inaczej zapewne na trasie trafialibyśmy na kontrolę prędkości co kilka kilometrów. 

Finał przejazdu planowany jest na 11 lipca w Poznaniu. Wtedy też zostanie wyłoniona najlepsza ekipa Exotic Rage 2020. 


Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot. Exotic Rage Wtorek 07.07.2020