Plymouth Cuda Convertible na sprzedaż. Stał 35 lat w kontenerze

Jeden z siedemnastu wyprodukowanych egzemplarzy Playmouth Cuda Convertible szuka nowego właściciela. Oprócz tego, że zabytkowy, to nieśmigany.
mecum1.jpg

W przypadku tego samochodu rok produkcji jest niezwykle istotny. Pozwala on nie tylko prawidłowo określić rzeczywisty wiek pojazdu, ale także zdefiniować stylistyczne detale, którymi różniły się poszczególne serie. I tak charakterystyczne dla rocznika 71 są podwójne przednie reflektory oraz atrapy wlotów powietrza.

CZYTAJ TAKŻE: ZOBACZ NOWĄ FURĘ AMERYKAŃSKIEJ ARMII. TO DZIEŁO GENERAL MOTORS

Sercem samochodu jest 7,2-litrowa jednostka V8 generująca 390 koni mechanicznych mocy. Prawie 50 lat temu pozwalała ona na przyśpieszenie do setki w ciągu 6 sekund. 
Choć stan karoserii może nie zachęcać potencjalnych kupców, to jest on efektem celowego działania. Samochód spędził 35 lat w kontenerze i właścicielowi zależało na zachowaniu w pełni oryginalnej wersji pojazdu.

Odpowiadający za transakcję dom aukcyjny Mecum Auctions zapewnia, że auto przeszło generalny remont i jest w pełni sprawne. Playmouth Cuda Convertible pójdzie pod młotek pomiędzy 10 a 18 lipca. Szacuje się, że maksymalna cena może osiągnąć pułap 700 tys. dolarów, czyli 2,7 mln złotych.
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Mecum Auctions Wtorek 07.07.2020