Motocykl od Koenigsegga

Koenigsegg - ta szwedzka marka zajmuje się produkcją najbardziej niedorzecznie szybkich samochodów świata. Jej plany sięgają jednak dalej – chce wejść na rynek motocykli.
Koenigsegg-Bike-1090-Concept-Motorcycle-01.jpg

Koenigsegg Agera RS to auto, które obecnie dzierży rekord przyspieszania od 0 do 400 km/h i hamowania z powrotem do zera
. Czyli de facto jest najszybszym seryjnym samochodem świata. I teraz pomyślcie, że ci chorzy ludzie z Koenigsegga, tworzący tak niedorzecznie szybkie auta, zabierają się za produkcję motocykli.

Mamy dobrą wiadomość – jest to obecnie całkiem prawdopodobne, jako że w internecie pojawiły się pierwsze rendery jednośladu szwedzkiej marki. Koenigsegg Bike 1090 Concept to projekt stworzony przez Maksima Burova, który być może już niedługo zagości na salonach motoryzacyjnych.


Na razie są to niestety jednak tylko nadzieje i pobożne życzenia moto świrów, ponieważ Koenigsegg nie podaje żadnych oficjalnych parametrów maszyny, ani też przybliżonej daty jej premiery. Jednak sam fakt pojawienia się tych renderów w sieci świadczy o tym, że Szwedzi zaczynają coraz mocniej interesować się rynkiem motocykli. A jeśli Koenigsegg interesuje się rynkiem motocykli, to znaczy, że możemy spodziewać się kolejnej chorej maszyny na rynku. Już zacieramy ręce. 

ZOBACZ TEŻ SEKSOWNĄ MODELKĘ, KTÓRA KOCHA MOTOCYKLE:Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. materiały prasowe Poniedziałek 06.11.2017