Curtiss Zeus – pierwszy na świecie dwusilnikowy motocykl elektryczny

Nie jeden, a aż dwa bliźniacze silniki elektryczne napędzają ten motocykl. I robią to tak, że spadłyby wam czapki z głów.
curitss-zeus-electric-motorcycle-prototype_625x300_1526299309306.jpg

Markę Curtiss możecie już znać, ponieważ kiedyś pisaliśmy wam o ich modelu o nazwie Warhawk, czyli motocyklu inspirowanym myśliwcem z czasów II wojny światowej. Teraz jednak mamy dla was inny unikatowy produkt tego konstruktora, czyli jednoślad o nazwie Zeus.

Jest to pierwszy na świecie w pełni elektryczny dwusilnikowiec, który, zdaniem producenta, ma wyznaczyć przyszłe trendy wśród tego typu motocykli. I zdecydowanie ma na to papiery. Zasila go bateria o mocy 14 kWh, co przekłada się na 170 koni mechanicznych mocy i 290 Nm momentu obrotowego (to może być jeden z najmocniejszych motocykli tego typu – oczywiście o ile kiedykolwiek zostanie wyprodukowany). Trzeba przyznać, że to naprawdę dużo jak na tak lekką konstrukcję.

Konstrukcję, która wygląda niesamowicie futurystycznie. Zeus ma bowiem posiadać oświetlenie LED, koła z włókna węglowego, a nawet przestrzeń na umieszczenie tabletu. I choć to na razie jedynie prototyp, to mamy nadzieję, że wkrótce stanie się on rzeczywistością.Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Curtiss Czwartek 17.05.2018