Curtiss Warhawk – motocykl inspirowany myśliwcem z czasów II wojny światowej

Ten motocykl nie jest zwyczajną maszyną przynajmniej z dwóch powodów. Raz, ponieważ inspirowany jest myśliwcem z lat 40. XX wieku, a dwa jest spadkobiercą legendarnego producenta motocykli Glenna Curtissa.
00077HG63EQKK50K-C124.png

W 1906 roku Glenn Curtiss włożył do motocykla samolotowy silnik V8 i pobił ówczesny rekord prędkości, osiągając 219 km/h. Stał się wówczas legendą motoryzacji. Teraz, manufaktura Confederate Motors przejęła schedę po Curtissie i zaczęła tworzyć współczesne maszyny inspirowane dawnymi klasykami oraz lotnictwem wojennym.

Pierwszy projekt warsztatu – Warhawk – to niesamowity motocykl nawiązujący swoją stylistyką do legendy walk powietrznych z czasów II wojny światowej – amerykańskiego myśliwca Curtiss P-40 Warhawk.

Motocykl całkowicie wpisuje się swoją stylistyką w klimat walk powietrznych. Jest surowy, brutalny, nieprzesadzony i wręcz groźny. Gdybyście zobaczyli jego odpowiednik w powietrzu z pewnością bralibyście nogi za pas i zwiewali byle dalej stąd. Bardzo zbliżone uczucia wzbudza także sam jednoślad. A gdy do brutalnego wyglądu dodamy też 150-konny silnik będący w stanie rozpędzić tę maszynę do 270 km/h, to otrzymamy prawdziwą drogową bestię.

Warhawk powstanie jedynie w 35 egzemplarzach, każdy dostępny za równowartość 360 tys. złotych. 
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. Curtiss Środa 28.02.2018