Chevrolet Corvette ZR1 2019 – superdoładowana supergwiazda

Inżynierowie z Chevroleta twierdzą, że nowa Corvette to najszybsza bestia, którą kiedykolwiek stworzyli. I gdy zaraz dowiecie się szczegółów na temat tego wozu – uwierzycie z miejsca. My już w to wierzymy.
sgzglm93ovspfpnblzuv.jpg

Już od kilku miesięcy Chevrolet igrał z nami wszystkimi i co trochę wrzucał do sieci drobne zapowiedzi i teasery, które miały wzbudzić w nas wszystkich wilczy apetyt na najnowsze dzieło ich inżynierów. I gdy rzeczywiście umieraliśmy już z głodu, amerykańska marka zaserwowała nam pięciodaniową ucztę z deserem. I jest to uczta iście piekielna.

Bo gdyby nowa Corvette ZR1 2019 była daniem, to byłby to soczysty burger z zawałową ilością sera i papryczkami chili odmiany Carolina Reaper, połączony z daniem w mordę. Spójrzcie tylko na tę furę. Już sam jej widok powoduje to dziwne uczucie w żołądku, które zazwyczaj powodowane jest lękiem o własne życie.


I gdy dodatkowo okazuje się, co drzemie pod maską tego potwora, wówczas ten lęk może zamienić się albo w panikę, albo w czystą ekscytację. Nowa Corvette wyposażona jest bowiem w potężny, superdoładowany, 6,2-litrowy silnik V8, który rozwija moc 755 koni mechanicznych. Wynikają z tego dwie rzeczy. Po pierwsze, ZR1 jest w stanie rozwinąć blisko 340 km/h. Po drugie, ZR1 to nie tylko potwór – to plujący żywym ogniem, ryczący potwór.

Sprzedaż Corvette ZR1 ruszy wiosną 2018 roku.


Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. materiały prasowe Poniedziałek 13.11.2017